chrome firefox opera safari iexplorer

Україна на порозі небаченого зростання цін на бензин та дизпаливо

19 листопада 2013 о 13:01

Ціна на нафтопродукти завжди виступала важливим індикатором стабільності економічної ситуації в країні, а в окремих галузях – запорукою конкурентоспроможності виробництва продукції. Та вже не перший рік усе яскравіше починають проявлятися тенденції згортання потужностей вітчизняної нафтопереробки, а цьогоріч зменшення виробництва вітчизняних нафтопродуктів набуло загрозливих масштабів.

У січні-жовтні цього року Україна скоротила виробництво бензину порівняно з аналогічним періодом 2012 року на 41,1% – до 817 тис. тонн – і зменшила на 31% – також до 817 тис. тонн – виробництво дизельного палива. Про це повідомили експерти Державної служби статистики України (Держстат). За даними відомства, у звітний період в Україні також зменшилося виробництво мазуту: за січень-жовтень ц.р. воно скоротилося порівняно з аналогічним періодом 2012 року на 33,8 % – до 441 тис. тонн.

Раніше Держстат уже звітував про скорочення країною виробництва бензину і дизпалива. Так, експерти відомства повідомляли, що в січні-вересні нинішнього року Україна скоротила виробництво бензину порівняно з аналогічним періодом 2012 року на 43,5% – до 729 тис. тонн, а виробництво дизельного палива зменшила на 35,9 % – до 703 тис. тонн [1].

Посилення негативних тенденцій в динаміці виробництва бензину та дизельного палива – це свідчення того, що вітчизняна нафтопереробка знаходиться на порозі остаточного краху. Держава при цьому дистанціювалася від проблем галузі і дала зелене світло торговцям продукцією Мозирського НПЗ, які паразитують на проблемах вітчизняної нафтопереробної промисловості. А можливо, Україні взагалі не потрібна вітчизняна нафтопереробка? Хто зацікавлений у її розвалі?

Джерело: Ekonomist.com
Розділи: Суспільство

13 червня

Інші дати
13 червня відзначають:
  • День визволення Маріуполя від російських окупантів.
  • Міжнародний день поширення інформації про альбінізм.
Розгорнути
Володимир Правик
1962 –  герой-пожежник, ліквідатор аварії на ЧАЕС. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Марія Грінченко
1863 – Марія Грінченко (М. Загірня, М. Чайченко) – письменниця, перекладачка, дружина і помічниця Б. Грінченка. Авторка віршів, оповідань, повісті «В шахтах», спогадів про І. Нечуя-Левицького, В. Самійленка.
Розгорнути
Народився Василь Моруга
(1947, с. Сонцеве Донецької обл. - 1989) - український письменник, перекладач, журналіст. Автор поетичних збірок, документальної повісті "розкажи мені, поле", казок для малят. Тривалий час був головним редактором дитячого журналу "Барвінок".
Розгорнути
Народився Марко Черемшина (Семанюк Іван Юрійович)
(1874, с.Кобаки, Івано-Франківська область – 1927), український письменник і громадський діяч, адвокат, доктор права. Автор збірок «Карби», «Верховина» та ін.
 
«Етнографічних матеріалів я не збирав, бо сам був тим матеріалом, пересякнувши наскрізь народними піснями та казками із самого малку. Я виріс серед співанок, та казок, та сопілок, вдихав їх в себе і віддихав ними». (Марко Черемшина)
Розгорнути

Новини Дивитися всі