chrome firefox opera safari iexplorer

Українці живуть на пороховій бочці з загрозою техногенної катастрофи

29 листопада 2013 о 12:24

Українців попереджають про можливість техногенної катастрофи. Зараз в країні 20 тисяч техногенно небезпечних об'єктів, 6 тисяч з яких у будь-який момент можуть вийти з ладу, привівши до незворотних наслідків, пише «Фокус».

Через зношеність міських комунікацій, заводського обладнання і бездіяльності чиновників українці можуть не тільки залишитися без води і опалення, але і в прямому сенсі злетіти на повітря. У житлово-комунальній сфері вже давно назрів ремонт більшості теплових і газових мереж. Притому, що строк їх експлуатації не перевищує 25 років, в багатьох містах вони служать набагато довше і зношені до межі. Періодичні розриви теплових мереж та вибухи газу в багатоповерхівках — наслідок цієї проблеми, стверджує видання.

Потенційно небезпечними для українців залишаються атомні електростанції, енергоблоки яких експлуатуються понад норми. Так, у 2006 році сталася пожежа в реакторному залі Южно-Української АЕС, а у 2013 обвалився дах машинного залу четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС. Багато небезпечних об'єктів і в гірничо-металургійній промисловості, аварії на яких загрожують не тільки забрудненням навколишнього середовища, але й людських життів. Приклади тому — вибух на шахті Засядька в 2007 році, аварія на Миколаївському глиноземному заводі в 2011 році, витік газу на Алчевському металургійному комбінаті у 2013 році.

Крім того, сотні українців й досі живуть на «пороховій бочці» — поруч зі 152 складами неутилізованих боєприпасів. Востаннє пожежа на такому складі стався у 2008 році в Харківській області. Як повідомлялося раніше, Києву загрожує техногенна катастрофа і нестача води.

Джерело: ТСН
Розділи: Довкілля

28 квітня

Інші дати
Народився Микола Івасюк
(1865, с.Заставна Чернівецька область - 1937) – український художник. Автор картин «В'їзд Богдана Хмельницького до Києва», «Богдан Хмельницький під Зборовом», «Битва під Хотином», «Іван Богун у бою під Берестечком».
Ах, не смійтеся ви наді мною, - Не для вас я Вкраїну люблю ! Не для вас виливаю ці сльози з журбою, Що ніхто їх не бачить нічною добою, Коли довго від думок не сплю. Хіба можете ви зрозуміти, Як її я кохаю, люблю ? Та коли б не вона, то для чого б і жити ? Але що… що вам, бідним, про це говорити… Чи ви любите матір свою ? (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Георгій Вороний
(1868, с. Журавка Чернігівська область – 1908) – російський математик українського походження. На його честь названі діаграми Вороного, що застосовуються у інформатиці.
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...