chrome firefox opera safari iexplorer

Українці живуть на пороховій бочці з загрозою техногенної катастрофи

29 листопада 2013 о 12:24

Українців попереджають про можливість техногенної катастрофи. Зараз в країні 20 тисяч техногенно небезпечних об'єктів, 6 тисяч з яких у будь-який момент можуть вийти з ладу, привівши до незворотних наслідків, пише «Фокус».

Через зношеність міських комунікацій, заводського обладнання і бездіяльності чиновників українці можуть не тільки залишитися без води і опалення, але і в прямому сенсі злетіти на повітря. У житлово-комунальній сфері вже давно назрів ремонт більшості теплових і газових мереж. Притому, що строк їх експлуатації не перевищує 25 років, в багатьох містах вони служать набагато довше і зношені до межі. Періодичні розриви теплових мереж та вибухи газу в багатоповерхівках — наслідок цієї проблеми, стверджує видання.

Потенційно небезпечними для українців залишаються атомні електростанції, енергоблоки яких експлуатуються понад норми. Так, у 2006 році сталася пожежа в реакторному залі Южно-Української АЕС, а у 2013 обвалився дах машинного залу четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС. Багато небезпечних об'єктів і в гірничо-металургійній промисловості, аварії на яких загрожують не тільки забрудненням навколишнього середовища, але й людських життів. Приклади тому — вибух на шахті Засядька в 2007 році, аварія на Миколаївському глиноземному заводі в 2011 році, витік газу на Алчевському металургійному комбінаті у 2013 році.

Крім того, сотні українців й досі живуть на «пороховій бочці» — поруч зі 152 складами неутилізованих боєприпасів. Востаннє пожежа на такому складі стався у 2008 році в Харківській області. Як повідомлялося раніше, Києву загрожує техногенна катастрофа і нестача води.

Джерело: ТСН
Розділи: Довкілля

24 грудня

Інші дати
День працівників архівних установ
Свято встановлено в Україні «…враховуючи значний внесок архівних установ України у розвиток вітчизняної науки і культури, інші сфери життя суспільства, необхідність подальшого вдосконалення архівної справи та на підтримку ініціативи працівників архівних установ…» згідно з Указом Президента України «Про День працівників архівних установ» від 30 жовтня 1998 року № 1200/98.
Розгорнути
Народився Спиридон Черкасенко
(1876, м. Новий Буг Миколаївської обл. - 1940)  - письменник, педагог, журналіст, освітньо-культурний діяч. Автор п'єс, історичних романів, оповідань, віршованої трагендії "Коли народ мовчить" та історичної драми "Северин Наливайко". Деякі його вірші покладені на музику та стали народними піснями.
Розгорнути
Народився Костянтин Данькевич
(1905, м.Одеса – 1984) – український композитор, піаніст, педагог. Автор балету «Лілея», опер «Трагедійна ніч», «Боглан Хмельницький», «Назар Стодоля», музики до театральних вистав та кінофільмів.
Розгорнути
Народився В’ячеслав Чорновіл
(1937, с.Єрки, Черкаська область – 1999) – літературний критик, публіцист, політичний діяч. Герой України.
«Однак шани заслуговує тільки той, хто шанує самого себе... Бо Україна починається з тебе.» (Вячеслав Чорновіл)
Розгорнути