chrome firefox opera safari iexplorer

Українці живуть менше від європейців на 14 років

02 лютого 2012 о 16:12

Сьогодні у приміщенні Верховної Ради України відбувся круглий стіл на тему: «Яким повинен бути в Україні 2012 рік – Рік спорту та здорового способу життя».

У роботі «круглого столу» взяв участь Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко.  

Нагадаємо, що у відповідності до Указу Президента 2012 рік в Україні оголошено Роком спорту та здорового способу життя.

«Сьогодні ми знаходимося в такій ситуації, коли влада не лише щорічно, а й щомісячно повинна починати свою роботу з оцінки таких базових характеристик, які стосуються загальної якості життя людини, особливо у вимірах тривалості життя», — зазначив Віце-спікер.

Станом на 1 січня 2012 року Україна за тривалістю життя відстає від країн Європейського Союзу на десять з половиною років життя.  «Тому, думаючи про народжуваність, нам все-таки треба думати про те, як побороти високі показники смертності та підвищити тривалість життя. А здоровий спосіб життя – один з елементів якості життя, а отже і його тривалості», — додав Віце-спікер.

Сьогодні, крім шкіл та вишів, на безоплатній основі молодим людям та школярам практично нема де займатися фізичною культурою і спортом. Водночас,  існують такі школи і, особливо, виші, в яких після закінчення навчального процесу у басейнах, спортивних залах тощо можна займатися лише на платній основі.

З цього випливає, що держава за бюджетні кошти будували спортивну інфраструктуру у школах і вишах, а там ні студенти, ні школярі не мають можливості займатися.

Нагадаємо, що в Парламенті була піднята тема необхідності відновлення інструкторів фізичної культури і спорту у сільській місцевості (відповідний законопроект було ухвалено у першому читанні).

«Рідна країна»

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути