Більше половини мешканців України не мають регулярного доступу до інформації в Інтернеті. Про це йдеться у пояснювальній записці до законопроекту №3710 «Щодо підтримки інформатизації публічних бібліотек», повідомляє УНН.
Як зазначається у документі, наразі одним із пріоритетних напрямків розвитку України є формування громадянського суспільства з високим рівнем освіченості, інформованості та культури.
«65% населення — більша частина мешканців України не має регулярного доступу до інформації в Інтернеті. Більшість із них – це мешканці невеликих населених пунктів, які не мають не лише необхідної техніки, але й базових навичок комп’ютерної грамотності. Особливо гостро це питання стоїть для мешканців сільських та віддалених місцевостей, які через обмежений доступ не можуть вповні реалізувати свої конституційні права та перебувають у нерівному становищі щодо ІКТ у порівнянні з жителями великих міст. 52% користувачів мережі проживають у містах з населенням понад 100 тис. чол., у містах з населенням до 100 тис. чол. — 6%, у містах з населенням до 50 тис. чол. – 23 %, у селах – 19%. Бібліотека, яка надає безкоштовний онлайн-доступ, а також кваліфіковану допомогу бібліотекаря, який може навчити громадян працювати з комп’ютером та користуватися ІКТ, сприяє подоланню цифрової нерівності в країні», — йдеться у поясненні.
Наразі за посередництва публічних бібліотек понад 16% населення отримали доступ до ІКТ.
В цей же час, законопроектом передбачається віднести видатки на абонентну плату за послуги інтернет-зв’язку, які надаються операторами та провайдерами телекомунікацій з широкосмуговим доступом до переліку захищених видатків статті 55 Бюджетного кодексу України для публічних бібліотек.
Нагадаємо, за словами голови Комітету ВР з питань інформатизації та інформаційних технологій Валерія Омельченко, сьогодні вже понад 2 тис. сучасних бібліотек надають соціально-орієнтовані послуги.