chrome firefox opera safari iexplorer

Країни-члени СОТ досягли історичної угоди

08 грудня 2013 о 00:11

Країни-учасниці СОТ ухвалили найбільшу в історії організації угоду, спрямовану на розвиток світової торгівлі.
Пакет реформ, ухвалений міністрами торгівлі країн СОТ на індонезійському острові Балі, передбачає спрощення торговельних правил та преференції бідним державам.

На думку аналітиків, результатом угоди може стати збільшення обсягу світової торгівлі на 1 трильйон доларів і створення 20 мільйонів нових робочих місць.
Водночас деякі представники країн, що розвиваються, критикують домовленості через те, що вони не є далекосяжними.

Перший великий успіх СОТ
Переговори щодо так званого Балійского пакету між 159 країнами-учасницями СОТ затягнулися аж до ранку суботи.
Куба, яку підтримали Болівія, Венесуела і Нікарагуа, погрожувала ветувати домовленості, вимагаючи зняття економічного ембарго США. Але згодом представники «Острова Свободи» погодилося з текстом договору.
За правилами СОТ угода має бути прийнята одноголосно, тому кожна країна має право вето.

Раніше головним противником Балійського пакета була Індія, яка відмовлялася обмежити субсидії та програми підтримки свого сільського господарства.
«Вперше за свою історію СОТ домоглася успіху», — сказав голова організації Роберто Азеведо.
«Цього разу всі члени організації підтримали рішення», — заявив він, додавши, що Світовій організації торгівлі, яка була створена в 1995 році, повернули її всесвітній характер.

Угода знижує бар'єри для експорту з найбідніших країн. Вона також передбачає для країн, що розвиваються, більше можливостей субсидування сільського господарства в інтересах продовольчої безпеки.

Субсидії для аграріїв стали найгострішим питанням з тих, що обговорювали члени СОТ.
Переговори щодо проекту угоди тривали протягом останніх чотирьох днів.

Джерело: BBC
Розділи: Суспільство

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути