chrome firefox opera safari iexplorer

Human Rights Watch вимагає розслідування нападів на журналістів та медиків

31 січня 2014 о 13:12

Міжнародні партнери України повинні натиснути на офіційний Київ для розслідування порушень прав людини і притягнення винних до відповідальності відповідно до міжнародних стандартів.

Про це йдеться на сайті міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch. Правозахисники звертають увагу насамперед на поранення журналістів і медиків, які сталися в Києві з 19 до 22 січня внаслідок нападів силовиків.

За час свого поточного розслідування Human Rights Watch документально зафіксувала 13 випадків, коли силовики били журналістів або медиків, стріляли по них гумовими кулями або поранили їх шумовими гранатами. Українські неурядові групи задокументували понад 60 таких випадків, додають правозахисники. Наявні дані свідчать, що в багатьох випадках сили безпеки навмисно цілили в журналістів і медиків , які не брали участь в акціях протесту.

«Можна випадково поцілити в одного журналіста чи медика під час запеклих сутичок, але ж не в десятки», – сказала заступник директора програм Human Rights Watch Анна Нейстат, яка перебуває в Києві, повідомляє Радіо Свобода.

Сайт правозахисної організації наводить конкретні приклади нападів на журналістів і медиків, містить свідчення очевидців і самих потерпілих.

Розділи: Суспільство

23 грудня

Інші дати
Народився Степан Тимошенко
(1878, с.Шпотівка, Сумська область – 1972) – український вчений у галузі механіки. Автор фундаментальних праць з теорії опору матеріалів, теорії пружності та коливань. Один із організаторів і перших академіків Української академії наук. Основоположник школи прикладної механіки в США.
Розгорнути