chrome firefox opera safari iexplorer

Вчені склали теплову карту людських емоцій

10 січня 2014 о 10:32

Нове дослідження довело, що люди відчувають різні емоції в певних частинах тіла.

Команда вчених з Університету Аалто у Фінляндії провела експеримент на 701 учаснику, яким демонстрували емоційні відео, фотографії різних виразів обличчя, історії і фільми, які викликають певні емоції.

Потім їх попросили використовувати силуети людини, згенеровані на комп`ютері, щоб позначити, де саме в тілі вони відчували той чи інший стимул, додаючи холодні або гарячі кольори.

«Ми часто думаємо що емоції — це те, що відбувається лише в розумі, але є безліч доказів того, що це відбувається і в нашому тілі», — пояснив автор дослідження Лаурі Нумменмаа  Lauri Nummenmaa) .

Вчені поєднали відповіді учасників, щоб скласти універсальні теплові карти широкого спектру емоцій.

Більшість основних емоцій викликало активність у верхній частині грудей, що, можливо, пов`язано із змінами в диханні і серцевому ритмі.

Відчуття у верхніх кінцівках нерозривно пов`язані зі емоціями зближення, як наприклад, злість і любов, а менша активність або тяжкість в кінцівках пов`язані з емоціями смутку і тривоги.

Теплові карти емоцій людмни. Теплі кольори показують місця де люди відчували збудження під час емоції , а холодні кольори — неактивні місця.

Зміни пов`язані з багатьма емоціями, а відчуття у горлі і животі з`являлися тільки коли люди відчували огиду.

У порівнянні з іншими емоціями, щастя викликало відчуття у всьому тілі.

15 листопада

Інші дати
15 листопада відзначають:
  • Міжнародний день відмови від куріння.
  • Міжнародний день філософії.
Розгорнути
Народився Іван Падалка
(1894, с.Жорнокльови, Черкаська область – 1937) – український художник. Cтворив картини «Збирають баклажани», «Молочниці», «Cіножать», «У колгоспному саду», «Фотограф на селі», «Шахтарі», портрети М. Коцюбинського, П. Панча, Г. Cковороди; гравюри і графічні цикли «Вантажник», «Дніпрельстан» «Криворіжжя», «Полільниця», «Яблучко» та ін. 13 липня 1937 року Військова Колегія Верховного Суду СРСР засудила І. І. Падалку як «учасника націонал-фашистської терористичної організації, що ставив за мету відторгнення України від СРСР та реставрацію капіталізму» до вищої міри покарання — розстрілу. Того ж дня вирок було виконано. 1 лютого 1958 року Військова Колегія Верховного Суду СРСР знову повертається до справи І. І. Падалки і визнає її сфальсифікованою працівниками органів НКВС. Художника реабілітовано.
Розгорнути
Народився Володимир Блавацький (Трач)
(1900, м.Косів, Івано-Франківська область – 1953) – видатний український актор, режисер. В 1933 році у Львові створив художній театр «Заграва», який багато в чому орієнтувався на естетичні засади «Березоля» Леся Курбаса.
Розгорнути