Прибутковість державних облігацій України знижується на тлі відставки Миколи Азарова з посади прем'єр-міністра.
Ставка за номінованими у доларах паперами, термін обігу яких завершується у червні, знизилась на 2,52% — до 10,19% річних. Прибутковість облігацій з терміном обігу до 2023 року знизилась на 0,62% — до 9,02%, інформує агентство ИТАР-ТАСС.
Такими низькими ставки за українськими бондами не були з 17 грудня, коли український уряд домовився з Росією про зниження цін на газ і залучення фінансування в обсязі $15 млрд.
Ставка за кредитно-дефолтними свопами на українські держоблігації знизилась на 81 базисний пункт до 848 базисних пунктів. Такий рівень вартості кредитно-дефолтних свопів передбачає оцінку ризику дефолту України з боку інвесторів на рівні 42,4%. Розрахунок ґрунтується на виплатах за страховкою: за 5 років інвесторам, які володіють українськими державними паперами на $10 млн, доведеться заплатити за кредитно-дефолтними свопами майже $4,24 млн.
Нагадаємо, сьогодні, 28 січня, Микола Азарова подав у відставку з посади прем’єр-міністра. Своє рішення він пояснив тим, що в такий спосіб хоче «створити додаткові можливості для суспільно-політичного компромісу, заради мирного врегулювання конфлікту», оскільки «конфліктна ситуація, яка склалася в державі, загрожує економічному і соціальному розвитку України, несе в собі загрозу всьому українському суспільству і кожному громадянину».