chrome firefox opera safari iexplorer

Мер Праги відмовився приймати Януковича і допоможе Майдану

05 лютого 2014 о 09:39

Столиця Чехії Прага відмовилася брати участь в організації візиту президента України Віктора Януковича.

Відповідне рішення мерія міста ухвалила 4 лютого, повідомляє «Радіо Свобода».

Як заявив мер столиці Томаш Гудечек, немає підстав, щоб Прага брала участь у зустрічі українського президента.

До того ж, наголосив мер Праги, «абсурдно, щоб саме президент Янукович приземлився на летовищі, яке несе ім’я Вацлава Гавела».

За його словами, якщо президент України прибуде до міста, міська влада не буде організовувати жодних заходів, звичних у разі візитів голів держав, зокрема, не запросить Януковича на традиційне прийняття до ратуші.

Мер Праги також додав, що чеська столиця передасть як допомогу потерпілим українським демонстрантам, пораненим у сутичках в Україні, 500 тисяч чеських крон, що становить у перерахунку майже 215 тисяч гривень.

Її передадуть до України через гуманітарну організацію «Людина у скруті». Ця організація тиждень тому сама вирішила надати таку ж суму «жертвам насильства, цілеспрямованих переслідувань під час протестів, у разі потреби також їхнім родинам» в Україні.

Із закликом узагалі скасувати квітневий візит Януковича до Чехії минулого тижня звернулася до президента країни Мілоша Земана низка чеських громадських діячів, поетів, кінорежисерів, співаків, спортсменів, керівників адміністрацій міст і областей.

Розділи: Суспільство

8 листопада

Інші дати
Народився Дмитро Байда-Суховій
(1882, с. Нагірне, Полтавська область – 1974) – український актор, режисер, бандурист, збирач і пропагандист українських народних пісень, один із засновників українського кіно. На початку 1910-х років одним з перших в Україні почав фільмувати театральні постановки, створивши популярні на той час фільми "Кума Хвеська" (1910), "Жидівка-вихрестка" (1911), "Змія підколодна" (1911), "Сватання на вечорницях" (1911), "Три кохання в мішках" (1911), "Навкруги зрада" (1912), "Шельменко-денщик", "Запорізький скарб" (1912), "Спіть, орли бойові" (1914). Німі картини озвучувалися прямо під час показу глядачам – музикою, шумами й акторами, які за екраном дублювали самі себе. Крім того, Дмитро Байда-Суховій акомпанував своїм стрічкам грою на бандурі.
Розгорнути
Народився Африкан Криштофович
(1885, с. Криштоповка, Харківська область – 1953) – вчений геолог, палеоботанік, засновник радянської палеоботанічної школи.
Розгорнути
Народився Олесь Досвітній
(Олександр Скрипаль-Міщенко) (1891, м. Вовчанськ, Харківська область - 1934) - українського письменника. Один з організаторів Ялтинської і Одеської кінофабрик. Автор оповідань та повістей: «Алай», «Гюлле», «Нотатки мандрівника», «На плавнях», «Піймав», «Постаті», «Сірко», «На той бік», «Новели»; романів «Американці», «Хто», «Нас було троє», «Кварцит».
Розгорнути