chrome firefox opera safari iexplorer

У Берліні відкрилась фотовиставка «Євромайдан. Окуповані простори»

07 лютого 2014 о 16:01

У Берліні відкрилась фотовиставка української художниці Євгенії Бєлорусець «Євромайдан. Окуповані простори». Про це повідомляє «Німецька хвиля».

«Переважно це чорно-білі знімки, відзняті на плівку під час перших тижнів протестів у Києві. Євромайдан цікавив мене як феномен, як явище. У першу чергу, мою увагу привертали люди, які прибули на Майдан. Через фотографію я вирішила сама спробувати зрозуміти, через що вони приїхали до Києва, чого вони прагнуть? Мене цікавило, як формуються протестні бажання людей, який зміст вони вкладають у слова, що повторюють на площах», — зазначає художниця виданню.

Бєлорусець каже, що увесь січень перебувала в Берліні, і єдиним способом солідаризуватися з Майданом для неї стала ця виставка. За її словами, у реалізації проекту їй допомогли Університет мистецтв Берліна та британський документаліст Патрик Еванс, який створив для виставки відео-роботу.

Додамо, що мешканці Берліну неодноразово висловлювали свою підтримку українцям. Вони організовують вуличні акції, допомагають юридично та матеріально.

Окрім того, варто додати, що 1 лютого у столиці Німеччини відбулась дискусія за участю Кирила Ткаченка, Євгенії Бєлорусець та ПаблоГермана про Євромайдан - "Увічнення протесту".

Джерело: День
Розділи: Новини культури

24 жовтня

Інші дати
24 жовтня святкують:
  • День Організації Об’єднаних Націй (День ООН).
  • Всесвітній день інформації про розвиток.
Розгорнути
Народився Микола Біляшівський
(1867, м. Умань – 1926) – український археолог, етнограф, мистецтвознавець, музейний діяч. Один із засновників та дійсний член Української Академії Наук. В 1902-1923 роках - організатор і директор Київського міського художньо-промислового і наукового музею (тепер Національний художній музей України).
Розгорнути
День пам’яті Лук’яна Кобилиці
(1812, смт. Путила, Чернівецька область – 1851) – український громадсько-політичний діяч, керівник селянських повстань 40-х років 19 ст. на Путильщині (Буковині). Очолив виступи селян 22 громад, які рішуче відмовлялися відробляти панщину, самочинно переобрали сільську старшину, висунули вимоги відкриття українських шкіл, вільного користування лісами і пасовиськами. Як депутат австрійського парламенту виступив за надання політичної автономії Буковині і приєднання її до Галичини, вимагав скасування кріпацтва і передачу селянам землі без викупу.
Розгорнути