chrome firefox opera safari iexplorer

У Вільнюсі відбувся перший концерт за кордоном, що зібрав гроші для Євромайдану

05 лютого 2014 о 16:35

У неділю 2 лютого у вільнюській арт-фабриці «Loftas» відбувся благодійний концерт, присвячений Україні. Ідея концерту «KartusuUkraina! / Разом з Україною!» зі збором коштів на лікування постраждалих на Майдані була реалізована менше ніж за три дні. 4-годинний марафон відвідало близько 2000 людей, завдяки чому було зібрано 19 000 гривень. Марафон у Вільнюсі став першим благодійним концертом за кордоном на підтримку Євромайдану.

В концерті «KartusuUkraina! / Разом з Україною!» взяло учать 11 литовських артистів – «Skylė», «Žalvarinis», «Skamp», «Biplan», «Liūdnislibinai», «Dee & Kamy», «FreaksonFloor», «Garbanotasbosistas», MCMesijus,JurgisDidžiulis и «AliveWay». Трансляція концерту пройшла в Литві на 15min.lt, на телеканалі «LRTKultūra» і в Україні на інтернет-телебаченніHromadske.tviEspreso.tv. Гурти «Skylė» і «Biplan» виконали пісні «Присяга» і «Amore» українською мовою. Виступи «Skamp», «Biplan» і промова колишнього посла Литви в Україні Algirdas Kumža були показані в прямому ефірі на екранах Майдану в Києві, де вперше з днів загибелі мітингувальників звучали концерти живої музики. За різними джерелами в неділю 2 лютого на Майдані зібралося 40 000 або більше людей. Погода була холодною, але дуже сонячною. Після промови Algirdas Kumža українською Майдан скандував «дякую!».

«Концерт перевершив усі очікування. Хоча й було чимало випробувань, багато людей підключилося з доброї волі і з ентузіазмом, тому спільними зусиллями ми вирішили всі питання. За надзвичайно короткий період часу вдалося не тільки організувати концерт, але і його трансляцію на Україну», − розповів один з організаторів Vaidas Stackevičius.

Під час концерту у Вільнюсі глядачі одягали на плечі українські прапори, носили українську символіку і вигукували «Слава Україні! Героям слава!». Між гуртами виступали з промовою не лише колишній посол Литви в Україні, а й європарламентар Radvilė Morkūnaitė, українські журналісти, що знаходилися в Литві, українські балерини Литовського національного театру опери і балету тa інші гості марафону. У ту ж ніч Вільнюс прийняв на безкоштовне лікування третього майданівця – постраждалого від тортур лідера Автомайдану Дмитра Булатова.

Kонцерт «Kartu su Ukraina! / Разом з Україною!» був організований за участю музичної агенції «MP3», арт-фабрики «Loftas», громадського руху за демократію «Uz demokratija. Ukraina», постачальників обладнання UAB «RTA grupe», постачальників екранів LED «Video projektai», знімальної групи 15min.lt, інтернет- провайдера «ТЕО», телеканалу «LRT Kultūra» та інших особистостей і організацій, які працювали на заході без винагороди.

Запис марафону «KartusuUkraina! / Разом з Україною!» на Hromadske.tv(з 1:59:40):youtube.com/watch?v=6nVJx8jQUO8

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути