chrome firefox opera safari iexplorer

Українські саночники виступають в Сочі на санях, яким 22 роки

14 лютого 2014 о 12:18

Українські саночники Роман Захарків і Роман Оболончик, які виступали на Олімпіаді-2014 в Сочі в змаганнях двійок, розповіли про причини, що не дозволяють займати високі місця.

«На жаль, на Олімпійських іграх в Сочі ми показали свій максимум. Різниця в технічному оснащенні між нами і лідерами не дозволяє нам боротися за високі місця, хоча в майстерності, думаю, ми їм не програємо. Добре, що ми взагалі потрапили на цю Олімпіаду . Задовольнятимемося цим», — розповіли спортсмени.

За словами українців, вони відстають у технічному плані від німців на 22 роки. «Все просто. Нашим саням — 22 роки. Вони — наші ровесники, а у німців та інших лідерів щорічно з'являються двоє нових саней. Плюс, одні залишаються з попереднього сезону. Вони навіть можуть вибирати, а нам, які на початку кар'єри дісталися — на таких ми і катаємося. Ми маємо на увазі, що ці сани зібрали 22 роки тому — і потім на них нічого не змінювали. Полозов у нас вже майже не залишилося. А інші, на жаль, зібрати не можуть», — зазначили саночники.

Нагадаємо, у змаганнях на двомісних санях українці посіли 17-е місце серед 19 учасників. Всі золоті медалі в змаганнях саночників (одиночні у жінок і чоловіків, двомісні та естафета) виграли спортсмени з Німеччини.

17 листопада

Інші дати
Міжнародний день студентів
Цей день приурочений події, яка сталася в колись окупованої нацистами Чехословаччини. 28-го жовтня 1939-го року студенти та викладачі празьких університетів виступили на мирну демонстрацію на знак річниці утворення свого історичного держави. Фашисти, побачивши непокору з боку народу захопленої ними території, цинічно розігнали цю мирну демонстрацію, застосовуючи властиву їм жорстокість, внаслідок чого був убитий Ян Оплетал, один із студентів медичного факультету. Його похорони переросли у відкриту і масову акцію протесту. Почалися арешти. З ранку, 17-го листопада 1939-го року, прагнучи придушити виниклий настрій народних мас, карателі оточили празькі студентські гуртожитки і заарештували понад 1200-т студентів, а також ряд представників викладацького складу, з яких дев’ятеро активістів та студентів цього руху демонстративно стратили в катівнях в’язниці празького району Рузіне без суду. Решта були відправлені в концтабір Заксенхаузен. Побоюючись подальшого опору, за особистим наказом Гітлера всі вищі навчальні заклади Чехії були закриті до кінця війни.
Розгорнути
Народився Михайло Щепкін
(1788, Росія – 1863) – визначний актор української та російської сцени. Викуплений з кріпацтва І.Котляревським та іншими. В українському репертуарі був першим Виборним та Чупруном у п'єсах І.Котляревського «Наталка-Полтавка» та «Москаль-Чарівник», що залишилися кращими в його доробку.
Розгорнути
Народився Григорій Кочур
(1908, с. Феськівка Чернігівської обл. - 1994) - український перекладач, поет, літературознавець, громадський діяч. Автор книг "Друге відлуння", "Інтинський зошит" та ін.
Розгорнути