chrome firefox opera safari iexplorer

Застуда без ускладнень цьогоріч «коштує» 300-400 грн

04 лютого 2014 о 11:27

Саме таку приблизну вартість лікування застуди вирахували в офіційному виданні Верховної Ради України «Голос України».

Видання наголошує, що деякі противірусні засоби для лікування грипу не містять діючої речовини. Про це кілька місяців тому заявив віце-президент Всеукраїнської ради захисту прав та безпеки пацієнтів Євген Найштетік. Експерт наполягав на тому, що реєстрація цих ліків МОЗ України — масовий обман. Проте саме їх найактивніше рекламують у ЗМІ.

Але не лише це непокоїть користувачів. Дивує й розподіл цін на препарати, особливо, коли країною крокують грип та ГРВІ (про що постійно нагадує міністерська статистика жертв сезонної недуги). Кореспондент «Голосу України» вирішила порахувати, наскільки дорого нині боротися з застудою. Щоб це з’ясувати, вирушила в рейд столичними аптеками.

Завітавши в декілька з них, розумієш — тут підтримують самолікування. Бо весь вільний простір, починаючи з дверей та вікон і закінчуючи склом, що відділяє відвідувачів від провізора, рясніє рекламою лікувальних засобів.

У першій аптеці, десь під стелею, ледве помітила ще одне, дуже корисне повідомлення: «Обережно, слизька підлога!» І справді, мало не проїхалася по брудній та вологій від розталого снігу поверхні... Дівчина за прилавком люб’язно запитала: «Я можу допомогти». Проти грипу чи застуди порадила використовувати знайомі за телерекламою терафлю, аміксин, амізон, колдрекс, фервекс, анаферон...

Питаю у провізора, що з вітчизняних пігулок вона може порадити, бажано недорогих та ефективних. В очах — подив.

— Люди зазвичай самі кажуть, що їм дати, — відповідає. — Ви вже визначилися?

Що ж, зупинимося на найзапитуваніших нині препаратах — анафероні, аміксині та терафлю. За нашими спостереженнями, саме їх найчастіше купують в аптеках. Проте ціни на ліки не завжди однакові.

Провізори, даючи поради, часто керуються передусім фінансовою вигодою, тому щоб не залишити без уваги альтернативні варіанти, звернулася по допомогу до безплатної телефонної підтримки «Доктора по телефону 3303». Спочатку сумлінно відповіла на кілька обов’язкових запитань щодо симптомів застуди, температури, віку... Скаржилася на головний біль, слабкість, біль у горлі, нежить. Натомість отримала — постільний режим, велику кількість рідини, прийом вітаміну С, занамівіру, ремантадину вітчизняної «Дарниці».

Також радять не вживати порошкові засоби типу терафлю, бо вони лише на певний час знімають симптоми хвороби, а не лікують її. А найголовніша порада — звернутися до лікаря. До речі, приємно здивувала ціна на ремантадин в аптеці — в межах 9—10 грн. Чому ж його не пропонують провізори?

Після звернення до чергового лікаря-терапевта поліклініки №3 Святошинського району отримала новий список пігулок, сиропів та льодяників — щось середнє між аптечним і «телефонним».

Враховуючи останній варіант, приблизна вартість лікування така: лимони (куди ж без них) — 17 грн./кг, вітамін С — 7 грн., амізон — 37 грн., аміксин №3 (коли висока температура) — 76 грн. Якщо біль у горлі, доповніть список ще хоча б одним розсмоктувальним засобом, наприклад, декатиленом (37 грн.), який також вигідніше замінити вітчизняним лізаком (близько 16 грн.).

Пізніше може знадобитися ще й відхаркувальний засіб, наприклад, гербіон (33 грн.). Отже, у перші дні боротьби з недугою необхідно витратити майже 200 гривень. Згодом запаси доведеться поповнювати.

Тому якщо хвороба мине без ускладнень, одужання коштуватиме 300—400 гривень.

17 листопада

Інші дати
Міжнародний день студентів
Цей день приурочений події, яка сталася в колись окупованої нацистами Чехословаччини. 28-го жовтня 1939-го року студенти та викладачі празьких університетів виступили на мирну демонстрацію на знак річниці утворення свого історичного держави. Фашисти, побачивши непокору з боку народу захопленої ними території, цинічно розігнали цю мирну демонстрацію, застосовуючи властиву їм жорстокість, внаслідок чого був убитий Ян Оплетал, один із студентів медичного факультету. Його похорони переросли у відкриту і масову акцію протесту. Почалися арешти. З ранку, 17-го листопада 1939-го року, прагнучи придушити виниклий настрій народних мас, карателі оточили празькі студентські гуртожитки і заарештували понад 1200-т студентів, а також ряд представників викладацького складу, з яких дев’ятеро активістів та студентів цього руху демонстративно стратили в катівнях в’язниці празького району Рузіне без суду. Решта були відправлені в концтабір Заксенхаузен. Побоюючись подальшого опору, за особистим наказом Гітлера всі вищі навчальні заклади Чехії були закриті до кінця війни.
Розгорнути
Народився Михайло Щепкін
(1788, Росія – 1863) – визначний актор української та російської сцени. Викуплений з кріпацтва І.Котляревським та іншими. В українському репертуарі був першим Виборним та Чупруном у п'єсах І.Котляревського «Наталка-Полтавка» та «Москаль-Чарівник», що залишилися кращими в його доробку.
Розгорнути
Народився Григорій Кочур
(1908, с. Феськівка Чернігівської обл. - 1994) - український перекладач, поет, літературознавець, громадський діяч. Автор книг "Друге відлуння", "Інтинський зошит" та ін.
Розгорнути