chrome firefox opera safari iexplorer

Шевченка вшануємо на Майдані!

07 березня 2014 о 09:31

Підготовку до святкування 200-ліття Кобзаря ведуть волонтери. Грошей на пишні урочистості немає

Концерти та урочистості з нагоди 200-ліття Кобзаря в палаці “Україна” скасовано. На цей захід попередня влада планувала витратити близько мільйона гривень, проте зараз Кабмін змушений “затягти паски”. Міністр культури Євген Нищук заспокоїв: достойне святкування події буде, але мільйонів не знадобиться — допомагатимуть волонтери.

«Святкування 9 березня відбуватиметься в тому серці, до якого була прикута увага всього світу, всієї Європи, всієї України — на Майдані, — каже Євген Нищук. — Воно відбудеться за участі перших осіб держави, представників дипломатичного корпусу, митців, науковців, літераторів, громадськості. Включатиме презентацію фільму Сергія Проскурні «Тарас Шевченко.Ідентифікація».

Пишне свято у палаці «Україна», що вимагало близько мільйона гривень затрат, скасовано за браком коштів. «Така поважна дата — 200-ліття Тараса Шевченка, а на столі у Кабінеті Міністрів немає жодного кошторису, — розповів міністр. — Планувалося мільйон, а — жодної копійки.

Тож хотів би подякувати всім, хто увійшов у організаційну раду, режисерам, технікам, людям, які зголосилися на волонтерських умовах, безкоштовно зробити все, щоб це було достойно».
9 березня відбудуться молебень, покладання квітів до пам’ятника Шевченку, а звідти — хода до Майдану.

Програма на Майдані розпочнеться о 14-й і завершиться о 22-й годині. «Я всіх запрошую, щоб ми разом відчули Шевченка. Це найважливіше», — наголосив Нищук і уточнив, що традиційна щорічна поїздка до Канева цього разу планується на 10 березня.

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути