chrome firefox opera safari iexplorer

Вартість ліків стрибнула вгору через новий податок

03 квітня 2014 о 09:19

В Україні подорожчали ліки та послуги страхових компаній. Залежні від медицини люди в паніці – тепер на препарати, які дарують їм життя, доведеться витрачати чи не всі гроші. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Пенсіонер Григорій Тульчинський витрачає на ліки, без яких не проживе дружина, понад дві тисячі гривень щомісяця. Тепер його в аптеці попереджають — за новим законом платитиме ще більше.

У мене ціла пенсія дружини іде на ліки. А тепер ще й моя пенсія піде", — розповідає Григорій.

А все через новий податок та антикризові закони. Ставка ПДВ на ліки зросла. Щоправда навіть в аптеках не знають, наскільки подорожчають ліки та, за якими цінами продавати вже завезені та оформлені в Україні медикаменти – механізм не прописаний, а в податковій не знають, як має виглядати новий чек. Читайте також: У Криму ростуть ціни на продукти і бензин, а в аптеках скуповують ліки 

Ударили закони і по пальному. Не зросли ціни лише на деяких АЗС. Їх у столиці ще треба пошукати. Показова ж картина — 14 грн за літр 95-го і майже 13 гривень — за дизпаливо. Експерти кажуть, така ситуація була прогнозована. Адже новий закон оподатковує купівлю валюти в 0,5%. А це плюс 5 копійок на кожному літрі. Сюди також варто додати приблизно 80 копійок чи гривню за акциз. Тепер тонну пального купують на 800 гривень дорожче. 

Нагадаємо, що наведення ладу в ціноутворенні принесе Україні додаткові 50-60 млрд грн. Податок на ліки, комісія на купівлю валюти, збільшення акцизів на алкоголь і тютюн та подорожчання автомобілів — ось не повний перелік нововведень, які мають врятувати країну від фінансової катастрофи. Затягування пасків вже втілюють у реальне життя

 

Джерело: ТСН
Розділи: Здоровий спосіб життя

2 жовтня

Інші дати
2 жовтня відзначають:
  • Міжнародний день соціального педагога.
  • Міжнародний день ненасильства.
Розгорнути
Богдан Стельмах 
1943 – український поет. Його вірші «Перший сніг», «Пшеничне перевесло», «Колиска вітру», «Запроси мене у сни», «Тільки раз цвіте любов» з музикою Івасюка й Білозіра стали загальнонаціональними шлягерами у виконанні гуртів Ватра, Океан Ельзи та Плач Єремії, виконавців Руслани й Олександра Пономарьова, Софії Ротару і Василя Зінкевича.
Розгорнути
Михайло Жук
1883 – український живописець, майстер станкової грамоти та кераміки. Автор робіт «Дівчина в кріслі», «Гуцул», «Портрет батька», хрестоматійних портретів М. Вороного, Г Нарбута, О. Мурашка.
Розгорнути
Михайло Іванов
1871 – український учений-тваринник, педагог, засновник експериментальних зоотехнічних станцій у заповіднику Асканія-Нова.
Розгорнути
Народився Йосип Бокшай
(1891, с. Кобилецька Поляна Закарпатської області. - 1975) - український живописець, майстер пейзажу. Спільно з А. Ерделі вперше на Закарпатті організував художню школу. Автор картин "Озеро в горах", "Синевир", "Полонина Рівна", "Зустріч на полонині"
Розгорнути
Народився Денис Січинський
(1865 - 1909) – композитор і хоровий диригент, перший професор музики у Галичині, музично-громадський діяч, педагог.
Розгорнути
Народився Іван Багряний
(1907 – 1963), український поет, прозаїк, публіцист, політичний діяч. Автор романів «Сад Гетсиманський», «Тигролови», поеми «Гуляй-Поле». Лауреат Державної премії імені Тараса Шевченка (посмертно).
«Перейшов усі світи я — Є прекрасних мов багато, Але п е р ш о ю, як Мати, Серед мов одна лиш ти є. Ти велична і проста. Ти стара і вічно нова. Ти могутня, р і д н а м о в о ! Мово — пісня колискова. Мова — м а т е р і у с т а.» («Рідна Мова», 1937)
Розгорнути