chrome firefox opera safari iexplorer

3D-фільми без окулярів дивуватимуть глядачів

22 травня 2014 о 13:20

В останні три роки дослідники з групи Camera Culture в Массачусетському технологічному університеті постійно покращували технологію багаторакурсного 3D-екрану, що не потребує спеціальних окулярів. Це, як вони вважають, може стати більш практичною альтернативою голографічному відео. 

Нещодавно вони розробили 3D-проектор, в основі якого лежить подібна технологія – публіці проектор продемонструють уже цього року на виставці Siggraph. Він може використовуватися не тільки для виведення 3D-контенту, а й також застосовуватися для проектування звичайного відео з підвищеною контрастністю та роздільною здатністю.

Багаторакурсна 3D-технологія відрізняється від стереоскопічного відео, яке сьогодні демонструється в кінотеатрах, тим, що при зміщенні кута зору спостерігач бачить об’єкт із нового ракурсу, як це відбувається в реальності. Технологія може виявитися потрібною в таких напрямах, як спільне проектування, медицина і розваги.

Дослідники побудували прототип своєї системи на основі випущених серійно компонентів. В основі проектора лежать два рідкокристалічні модулятори (по суті два крихітні РК-екрани), розташовані між джерелом світла і лінзами. Комбінація шаблонів, що виводяться двома модуляторами, дасть змогу досягти ефекту, коли спостерігач бачить різні зображення під різними кутами. На один кадр відео кожен модулятор виводить шість різних шаблонів, які разом створюють картинку для восьми різних кутів зору. 
Модулятори можуть оновлювати шаблони з частотою 240 Гц, отже система може відтворювати 3D-відео з частотою 40 кадрів/с. Дослідники також створили прототип нового типу екрану, що розширює кут, із якого можна спостерігати проектовані зображення.

Розробники також зазначають, що використання двох модуляторів дає змогу добитися значно глибшого чорного кольору при відтворенні звичайного 2D-відео, таким чином суттєво збільшивши показник контрастності. Крім того, дослідники стверджують, що їхня технологія за допомогою особливого програмного алгоритму дає можливість використовувати два модулятори з роздільною здатністю 1080 p для проектування 2D-відео в форматі 4K.

Джерело: pedpresa.com.ua
Розділи: Суспільство

23 листопада

Інші дати
23 листопада відзначають:
  • День без покупок.
  • Чорна п’ятниця.
Розгорнути
Олександр Івченко
1903 – авіаконструктор, керівник розробки поршневих, пізніше турбореактивних двигунів для багатьох типів літаків, в т. ч. і літаків Як-40 і Ан-24. 1959 р. створив і очолив самостійне дослідне підприємство – Запорізьке машинобудівне конструкторське бюро «Прогрес», з 1963 – його генеральний конструктор.
Розгорнути
Народився Микола Бунге
(1823, м.Київ – 1902) – вчений-економіст, державний діяч. Голова Кабінету Міністрів Російської імперії з 1887 до 1895 рр. За його керування бюджет вперше дістає статус документу обов'язкового до виконання всіма відомствами. У 1887 році добився скасування подушної податі з селян, за його ініціативою введено правила, що регламентували умови праці фабричних працівників. Підтримка М.Бунге розвитку індустрії України, іноземні інвестиції подвоїли видобуток вугілля в Донбасі та активно розвивали залізорудну промисловість Криворіжжя.
Розгорнути
Народився Микола Носов
(1908, м.Київ – 1976) – радянський письменник, автор знаменитої трилогії «Незнайко».
Розгорнути