chrome firefox opera safari iexplorer

Генпрокуратура знову поновила розслідування смерті композитора Івасюка

12 червня 2014 о 12:55

Автора пісні «Червона рута» знайшли повішеним у 1979 році.

Генеральна прокуратура відновила розслідування причин і обставин смерті відомого українського композитора Володимира Івасюка, який нібито повісився у лісі біля Львова в 1979 році, повідомляє прес-служба Генпрокуратури в четвер, 12 червня.

За зверненням члена консультативної ради при Генпрокуратурі скасовано незаконну постанову слідчого про закриття кримінальної справи за фактом смерті відомого українського композитора, якого знайшли повішеним у лісі під Львовом в 1979 році.

«Враховуючи значний суспільний резонанс, який свого часу викликала і зараз турбує громадськість загадкова смерть композитора, а також з метою повного, всебічного та неупередженого дослідження всіх обставин смерті Івасюка, необхідність перевірки на причетність до позбавлення його життя певного кола осіб, Генеральною прокуратурою Україна постанову про закриття кримінальної справи скасовано», — повідомили в Генпрокуратурі.

За інформацією відомства, розслідування причин і обставин смерті композитора доручено досвідченим слідчим.

Нагадаємо, органами прокуратури в 1979—1980, а також протягом 2009—2012 роках проводилося досудове слідство у кримінальній справі за фактом смерті Володимира Івасюка, за результатами якого в листопаді 2012 року справу було необґрунтовано закрито за відсутністю складу злочину.

Володимир Івасюк — видатний український композитор і поет, один із основоположників української естрадної музики. Він автор 107-ми пісень, в тому числі «Червоної Рути» і «Водограю», 53 інструментальних творів, музики до кількох спектаклів.

8 травня 1979 року 30-річного Івасюка знайшли мертвим у Брюховицькому лісі під Львовом, офіційною версією смерті назвали самогубство.

26 січня 2009 року Генеральна прокуратура України вже відновлювала закриту кримінальну справу про смерть Володимира Івасюка.

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути