chrome firefox opera safari iexplorer

У Дубенському замку відкрили шоколадну залу

11 червня 2014 о 14:20

Так збіглося, що у 1492 році, коли в Дубно, що на Рівненщині, почали будувати замок, знаменитий Христофор Колумб відкрив на американському континенті, а затим привіз до Європи перший шоколад. Спочатку його споживали рідким, в тому числі й у Дубно під час ярмаркових торгів. Про це та багато іншого з історії унікального продукту розповідає шоколадна зала, яку відкрито в Дубенському замку.

Тут відвідувачі історико-культурного заповідника можуть насолодитися шоколадом, а заодно заглибитися у вир легендарної минувшини.

golos.com.ua

 golos.com.ua

— Шоколад володіє дуже смачною магією, — каже директор Державного історико-культурного заповідника м. Дубно Леонід Кічатий. — А ось іншою подібною магією (пізнавальною) слугує минувшина. Якраз ці дві реальні іпостасі (солодку та історичну) ми і вирішили поєднати в одному проекті — шоколадній залі. Вона нині — як продовження інших зал, відкритих в замку останнім часом: бурштинової, мисливської, нумізматичної... Водночас оригінальність цієї зали, зробленої «під старовину», — в тому, що тут наяву можна скуштувати солодощі, виготовлені як за сучасними, так і старовинними рецептами. До того ж з кавою, під популярні класичні мелодії, які здавна лунали в замку, починаючи від князів Острозьких.

А ще в приміщенні зібрано картинну галерею. На полотнах — місцеві краєвиди, історичні замальовки і, звичайно ж, сюжети, пов’язані з виробництвом, споживанням шоколаду, кави. Як на європейських теренах, так і безпосередньо в Дубно.

11 січня

Інші дати
Народився Рейнгольд Глієр
(1875, м. Київ – 1956) - композитор, диригент, педагог, доктор мистецтвознавства. Автор балету «Тарас Бульба», симфонічної картини-балету «Запорожці» та ряду інших творів за поемами Т.Шевченка.
«Я верю в то, что мы, то есть наш народ, будет жить страшно долго. Не сто, не двести, не тысячу лет, а гораздо дольше. Я верю, что он станет лучше, ближе к идеалу и в конце концов станет совершенным. Так же и с музыкой» (Рейнтгольд Глієр)
Розгорнути
Народилася Тетяна Садовська-Тимківська
(1888, м. Чернігів - 1991) - українська актриса. Ролі: Маруся, Проня ("Маруся Богуславка", "За двома зайцями" М. Старицького) та ін.
Розгорнути
Народився Василь Нагірний
(1848, с. Гірне Львівської обл. - 1921) - український архітектор та громадський діяч. У 1882-1918 рр.кожна четверта церква у Галичині була побудована за його проектом (понад 200). Засновник товариства "Славія", "Народна торгівля", "Сокіл", "Зоря", "Народна гостиниця".
Розгорнути

Новини Дивитися всі