chrome firefox opera safari iexplorer

Єдина Помісна Православна Церква – один із головних пріоритетів сучасної України — Микола Томенко

07 серпня 2014 о 15:49

На цьому наголосив Радник Президента України, народний депутат Микола Томенко виступаючи в Національному університеті «Острозька академія».

Він звернув увагу на те, що останнім часом у суспільстві розхожою була думка про те, що в країні за часів попередньої влади не було державної гуманітарної політики. Це не відповідає дійсності. Насправді була серйозна державна гуманітарна політика, але ця політика була політикою Росії і проти України. Відповідно українська влада використовуючи місцеві та бюджетні кошти, зароблені українськими громадянами інвестувала їх в те, щоб пропагувати політику «Путіна-Кирила» стосовно штучності української держави, її мови, історії та культури.

«Наразі мова йде не про формальне визначення державної гуманітарної політики, а про абсолютно іншу функцію та ідеологію цієї політики»,- переконаний радник Президента України з гуманітарних питань

Серед головних пріоритетів Микола Томенко називає створення Єдиної Помісної Православної Церкви: «Сьогодні знаходимось у трагічній ситуації коли велика кількість церков Української Православної Церкви Московського Патріархату, які власне побудовані коштами українців, продовжують бути не лише залежними від Москви та Патріарха Кирила, а фактично знаходяться в системі ідеології держави – агресора по відношенню до України. Тому необхідно зробити все для того, щоб найближчим часом була створена Єдина Помісна Православна Церква, яка стане в основі формування українського світу та не буде залежною від Москви»

Перебуваючи на Рівненщині в рамках реалізації просвітницьких програм фонду “Рідна країна ” голова фонду Микола Томенко презентував свій проект «7 історичних чудес України» у Національному університеті «Острозька академія»

Джерело: tomenko.ua
Розділи: Громадська думка

31 березня

Інші дати
Микола Бокаріус
1869 – український вчений, один із засновників судової медицини. Першому в Україні було присвоєно звання заслуженого професора (1925). Єдиний в Україні Харківський науково-дослідний інститут судової експертизи носить ім’я його засновника – професора М.С. Бокаріуса.
Розгорнути
Борис Срезневський
1857 – російський і український метеоролог і кліматолог, професор, організатор метеорологічної служби в Україні, директор Київської метеорологічної обсерваторії.
Розгорнути
Корній Чуковський (Микола Корнейчуков)
(1882, м. Санкт-Петербург, Росія - 1969) – російський письменник, перекладач і літературознавець українського походження. Перекладач українських поетів (збірка «Молода Україна»), упорядник кількох видань російських перекладів Тараса Шевченка, автор нарису «Шевченко» (1911). Автор славнозвісних творів для дітей «Айболит», «Мойдодир», «Муха-Цокотуха» та ін.
«Поразительнее всего то, что широкие читательские массы России угадывали гениальность Шевченко даже сквозь плохие переводы, даже несмотря на цензурные бреши. Они так жадно хотели узнать, изучить его твор¬чество, в котором чувствовали столько родного, что требовали и требуют все новых изданий его «Кобзаря» в переводе на русский язык.» (Корній Чуковський).
Розгорнути
Народився Микола Міхновський
(1873, с.Турівка Полтавська область – 1924) – український політичний та громадський діяч, правник, публіцист, ідеолог державної самостійності України, автор славнозвісної брошури «Самостійна Україна».
«І нехай кожний з нас пам'ятає, що коли він бореться за народ, то мусить дбати за ввесь народ, щоб цілий народ не загинув через його необачність. Вперед ! Бо нам ні на кого надіятися і нічого озиратися назад». (Микола Міхновський)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...