chrome firefox opera safari iexplorer

Єдина Помісна Православна Церква – один із головних пріоритетів сучасної України — Микола Томенко

07 серпня 2014 о 15:49

На цьому наголосив Радник Президента України, народний депутат Микола Томенко виступаючи в Національному університеті «Острозька академія».

Він звернув увагу на те, що останнім часом у суспільстві розхожою була думка про те, що в країні за часів попередньої влади не було державної гуманітарної політики. Це не відповідає дійсності. Насправді була серйозна державна гуманітарна політика, але ця політика була політикою Росії і проти України. Відповідно українська влада використовуючи місцеві та бюджетні кошти, зароблені українськими громадянами інвестувала їх в те, щоб пропагувати політику «Путіна-Кирила» стосовно штучності української держави, її мови, історії та культури.

«Наразі мова йде не про формальне визначення державної гуманітарної політики, а про абсолютно іншу функцію та ідеологію цієї політики»,- переконаний радник Президента України з гуманітарних питань

Серед головних пріоритетів Микола Томенко називає створення Єдиної Помісної Православної Церкви: «Сьогодні знаходимось у трагічній ситуації коли велика кількість церков Української Православної Церкви Московського Патріархату, які власне побудовані коштами українців, продовжують бути не лише залежними від Москви та Патріарха Кирила, а фактично знаходяться в системі ідеології держави – агресора по відношенню до України. Тому необхідно зробити все для того, щоб найближчим часом була створена Єдина Помісна Православна Церква, яка стане в основі формування українського світу та не буде залежною від Москви»

Перебуваючи на Рівненщині в рамках реалізації просвітницьких програм фонду “Рідна країна ” голова фонду Микола Томенко презентував свій проект «7 історичних чудес України» у Національному університеті «Острозька академія»

Джерело: tomenko.ua
Розділи: Громадська думка

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути