chrome firefox opera safari iexplorer

У Криму з полиць книжкових магазинів вилучають «крамольні» книги

03 вересня 2014 о 12:36

Протягом серпня на анексованому українському півострові співробітники ФСБ проводили рейди у місцевих книгарнях, пiдсумком яких став одiозний список забороненої до читання лiтератури. Після чого без пред’явлення будь-яких офіційних документів чи постанов деякі книги вилучили з обігу, пише Україна молода. 

Співробітники ФСБ «списали» літературу, оскільки її зміст не відповідає уявленням влади про те, що дозволено читати пересічним громадянам.

«Ні, у Криму ще публічно не спалюють книги. Але, судячи з останніх повідомлень iз Криму, вже готуються. Пряма аналогія з фашистською Німеччиною, в якій публічному і показовому спаленню книг, проведеному 10 травня 1933 р. на площі Опернплац у Берліні, передував етап вилучення «підривної літератури», — пише у своєму «Фейсбуці» глава Меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров.

До числа бунтівних книг потрапило й видання кримського історика Гульнари Бекірової «Мустафа Джемілєв: протягом десятиліть голос кримських татар не було почуто», яке побачило світ у 2014 році. У книзi йдеться про громадську, правозахисну та політичну діяльнiсть лідера кримських татар Мустафи Джемілєва. До видання включені матеріали з судових процесів, розповiдi про становлення руху за права кримськотатарського народу, уривки з присвячених Джемілєву мемуарів видатних правозахисників Петра Григоренка, Андрія Сахарова та ін., останнє слово Джемілєва на Омському судовому процесі 1976 року, його інтерв’ю для різних видань після повернення кримськотатарського народу на батьківщину, виступи з трибуни Верховної Ради України, зі сцени Євромайдану, а також промова на закритому засіданні Ради Безпеки Організації Об’єднаних Націй 31 березня 2014 року.

Слід зазначити, що список забороненої літератури складений згiдно з рішеннями різних судів Російської Федерації і нараховує понад 200 сторінок, де вказано більше 2 тисяч друкованих матеріалів.

У пошуках екстремістської літератури у Криму вже проводилися обшуки в мусульманських культових об’єктах та в ісламських навчальних закладах для дітей. Мусульмани півострова побоюються, що наявність списку забороненої літератури може стати пiдґрунтям для масових репресивних дій щодо них.

Нагадаємо, 5 липня Р. Чубарова не пустили до Криму, коли він повертався з виїзного засідання Меджлісу в Генічеську Херсонської області. У пункті пропуску «Чонгар» йому зачитали попередження про екстремістську діяльнiсть i вручили повідомлення про заборону в’їзду на територію Росії терміном на п’ять років. Крім того, у квітні цього ж року російська влада заборонила на п’ять років в’їзд у Росію та на територiю анексованого Криму й екс-голові Меджлісу Мустафі Джемілєву.

11 січня

Інші дати
Народився Рейнгольд Глієр
(1875, м. Київ – 1956) - композитор, диригент, педагог, доктор мистецтвознавства. Автор балету «Тарас Бульба», симфонічної картини-балету «Запорожці» та ряду інших творів за поемами Т.Шевченка.
«Я верю в то, что мы, то есть наш народ, будет жить страшно долго. Не сто, не двести, не тысячу лет, а гораздо дольше. Я верю, что он станет лучше, ближе к идеалу и в конце концов станет совершенным. Так же и с музыкой» (Рейнтгольд Глієр)
Розгорнути
Народилася Тетяна Садовська-Тимківська
(1888, м. Чернігів - 1991) - українська актриса. Ролі: Маруся, Проня ("Маруся Богуславка", "За двома зайцями" М. Старицького) та ін.
Розгорнути
Народився Василь Нагірний
(1848, с. Гірне Львівської обл. - 1921) - український архітектор та громадський діяч. У 1882-1918 рр.кожна четверта церква у Галичині була побудована за його проектом (понад 200). Засновник товариства "Славія", "Народна торгівля", "Сокіл", "Зоря", "Народна гостиниця".
Розгорнути