chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві подорожчає проїзд у метро

05 вересня 2014 о 10:24

Збиток на кожній поїздці становить 82 копійки, заявляють у столичному метрополітені.

Київська влада визначається з вартістю проїзду в метро. Про це повідомляє прес-служба комунального підприємства Київський метрополітен в п'ятницю, 5 вересня.
«Однією з основних складових, яка не дає можливості розвитку для підприємства, залишається тариф. Востаннє він переглядався шість років тому. Відтоді значно подорожчало все необхідне обладнання та комплектуючі», — зазначено в повідомленні. У Київському метрополітені проінформували, що сьогодні керівництво міста обговорює питання зміни тарифу на проїзд в метро. «Попередньо розглядається можливість встановлення мінімальної ціни при використанні проїзних квитків», — сказано у повідомленні.
У метрополітені зазначають, що при нинішній вартості місячного проїзного в 95 гривень один день користування підземкою, незважаючи на кількість поїздок, коштує 3 гривні. «Це як одна поїздка в маршрутці, проте витрати для перевезення пасажирів в метрополітені вищі в рази... Вартість електроенергії зросла на 72%, а мінімальна заробітна плата збільшилася в 2,4 рази. Також підприємство постійно недоотримує компенсації за перевезення пільгових категорій пасажирів. Внаслідок цього збиток на кожній поїздці становить 82 копійки», — наголосили в Київському метрополітені.
У компанії зазначили, що фінансовий стан столичного метрополітену залишається досить складним — збитки підприємства в 2014 році можуть скласти 724,9 млн гривень. «При своїй мережі в 52 станції столичний метрополітен залишається чи не найдешевшим в Україні та Європі. За проїзд у підземці жителі Харкова ще з минулого року платять 3 гривні. У Відні та Парижі одна поїздка коштує близько 30 гривень», — зазначили у компанії.
Розділи: Суспільство

27 квітня

Інші дати
Народився Олександр Беретті
(1816, м.Петербург, Росія – 1895) – український та російський архітектор, син Вікентія Беретті. Участник проектування Володимирського собору в Києві. За проектами Олександра Беретті збудовано 23 будівлі в ряді міст України. За проектами його батька Вікентія Беретті (14.06.1781 – 1842) в Києві збудовані будівлі Київського університету, обсерваторії і інституту благородних дівиць (нині Жовтневий палац).
Зелена піна лісу молодого Дрімотно плеще, як на морі шум. Блакитні тіні впали на дорогу, Заворожили мудрі бджоли ум. Стоять дуби замислено і строго. Тут — перейшовши молодий самум — Собі поставлю келію убогу, Щільник пахучий для останніх дум. (Максим Рильський)
Розгорнути