chrome firefox opera safari iexplorer

Кобзарі-лірники рушають храмами Києва на честь свята Покрови

14 жовтня 2014 о 15:07

На честь свята Покрови київські кобзарі-лірники рушають храмами столиці, аби заспівати думи для вірян. Свято розпочалось у Покровській церкві, звідки стартував фестиваль «Кобзарсько-лірницька Покрова» одразу після завершення божественної Літургії.

«Свято Покрови – це символ того, що Господь усиновив все людство. Матір Божа стала особливою для України, тому що «покрила» весь народ. Окремо вона захищає всіх наших військових, що особливо болюче постало зараз перед нами», — заявив єпископ Вишгородський та Подільський Володимир перед початком храмового свята.

На Літургію прибув і митрополит Мефодій (Кудряков), щоб особливо відзначити Покрову. Разом з ним почали приходити і кобзарі-лірники, які потім рушать іншими храмами та краєзнавчими музеями.

Додамо, що всі гроші, вилучені за час фестивалю, підуть на потреби воїнів в АТО.

Традиція кобзарювання при храмах триває вже більше як 25 років. Це спільна праця церков та лірників щодо відновлення стародавніх дійств на честь основних свят. Разом з тим, за словами кобзаря Едуарда Драча, у 20-30 роки були винищені 11-12 тисяч кобзарів, які відмовились виконувати думи про Леніна та Сталіна. Тому сьогодні особливо важливо підтримувати старовинні традиції та нести їх людям.

«У цей рік сталось дуже багато серйозних подій в Україні. Ми всі знаємо про Майдан та Схід, що зараз у вогні. Місія кобзаря завжди полягала в тому, щоб давати «нуль координат». Вони завжди були там, де багато людей. Кобзарі та лірники нагадували всім, хто вони і якого роду-племені. Важливо було нагадувати про Бога, що вважалось за головне, нести Слово Боже», — підкреслив кобзар.

Пропонуємо вашій увазі детальну програму фестивалю на вечір вівторка, 14 жовтня.

Вдень кобзарі та лірники розійдуться по храмах столиці, їх можна буде почути в Андріївській церкві, Володимирському соборі, Михайлівському монастирі, Покровській церкві, Феодосіївському монастирі. Послухати їх виступи всі охочі зможуть протягом дня, з 13:00 до 16:30.

З 17:00 кобзарі та лірники зберуться на території музею Івана Гончара, де відбудеться великий концерт кобзарів та лірників, вечірня ватра та виставки зброї, одягу, спорядження та табірного побуту реєстрових козаків середини XVII століття та багато іншого.

Вночі відбудеться показ фільму режисера Ганни Яровенко «Вільні люди» (21:00 – 22:00)

Джерело: Risu.org.ua
Розділи: Новини культури

23 січня

Інші дати
Народився Богдан Ханенко
(1848, с.Лотоки Чернігівська область – 1917) – промисловець, колекціонер, меценат. Відіграв важливу роль у створенні Київського художньо-промислового та наукового музею.
Розгорнути

Новини Дивитися всі