chrome firefox opera safari iexplorer

Як подолати осінню депресію

15 жовтня 2014 о 10:45

Фахівці з психіатрії радять боротися з осінньою депресією, додавши в життя більше світла, білого кольору і фруктів

Похмура осіння погода часто стає причиною сезонної депресії. В організмі циклічно відбувається зміна сну і неспання. Коли світить сонце, людина активна і повна сил. Коли настає ніч, починає вироблятися гормон сну -мелатонін. Тому при зменшенні світлового дня люди часто відчувають сонливість і депресію. 

В цей час організм можна обдурити: носити одяг світлих тонів, включати яскраве світло в квартирі. Але й занадто подовжувати період неспання не варто. Здоровий сон не менше 8 годин необхідний для вироблення достатньої кількості гормону радості — серотоніну. Найактивніше він виробляється з 23.00 до 1.00, тому лягати спати потрібно не пізніше 22.00. 

Також для підвищення рівня серотоніну організму потрібна глюкоза. Краще всього протягом дня їсти овочі та фрукти, багаті на грубі волокна, а також вироби з борошна грубого помелу. Тоді рівень глюкози буде підніматися поступово і так само повільно знижуватися — і настрій буде рівним. Ефект від солодощів занадто швидкоплинний і різкий. 

Потрібно намагатися правильно організувати час, щоб робота залишалася на роботі, а відпочинок був повноцінним. Свою позитивну роль зіграють прогулянки на свіжому повітрі, фізичні навантаження і правильне харчування.

8 січня

Інші дати
Народився Степан Васильченко (Панасенко)
(1878, м. Ічня Чернігівської обл. - 1932) - український письменник, перекладач, журналіст, педагог. Автор книжок "Ескізи", "Оповідання", "Кармалюк", "Мужицька арихметика", "Авіаційний гурток", "На перші гулі", "Талант" та ін.
"Вільне, творче слово - це душа кожного народу, - забите було слово - і край лежав сотні років мертвою цеглиною. І я бачу, що ваше покоління оживить, підніме рідне слово на недосяжні високості... Усім треба рідним словом володіти, усі гуртом мусимо підняти його на височінь." (Степан Васильченко)
Розгорнути
Народився Степан Більський
(1866, с. Борзна, тепер Чернігівська область – 1943) – український геолог. Провадив геологічні дослідження на Житомирщині та Волині. Вікдрив родовища топазів та моріонів.
Розгорнути
Народився Гнат Юра
(1888, с. Федвар, тепер с. Підлісне Кіровоградської обл. - 1966) - український актор театру та кіно, режисер. Як мистецький керівник і режисер Київського драматичного театру ім. Франка, підготував близько 100 вистав.
Розгорнути
Народився Василь Симоненко
(1935, с. Біївці Полтавська область –1963) – український поет і журналіст, майстер ліричного вірша.
«І якщо впадеш ти на чужому полі, Прийдуть з України верби і тополі, Стануть над тобою, листям затріпочуть, Тугою прощання душу залоскочуть. Можна все на світі вибирати, сину, Вибрати не можна тільки Батьківщину» (Василь Симоненко)
Розгорнути