chrome firefox opera safari iexplorer

Нам потрібне суспільне мовлення, а не телебачення і радіо однієї партії чи навіть Уряду — Микола Томенко

13 листопада 2014 о 12:48

Голова парламентського Комітету з питань свободи слова та інформації Микола Томенко радіє з того, що нарешті почалася реальна дискусія стосовно механізму створення суспільного телебачення і радіо, оскільки таємничий механізм створення кількома людьми ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» є не просто незаконним, а неприпустимим.

М. Томенко нагадав, що відповідно до Закону України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України», «Національна суспільна телерадіокомпанія України» – це державна установа, яка контролюється не чиновниками, не Урядом і навіть не кількома керівниками Національної телекомпанії України, а наглядовою радою, яка найближчим часом буде створена.

Проте найбільш небезпечним є те, що характер створення Національної суспільної телерадіокомпанії України проведений у «кращих» традиціях української корупційної моделі, зауважує Микола Томенко.

«На сьогодні незрозумілою є доля не лише тисяч людей, які працюють зараз в НТКУ, НРКУ, обласних ТРК, і того, хто має моральне та професійне право після звільнень набирати в нову організацію нових журналістів (можливо, перший заступник голови НТКУ Олександр Лієв – активний діяч кримської організації Партії регіонів часів сумновідомого Василя Джарти?..) Не менш важливим є також питання, якою буде доля майна, фондів, і найважливіше – історичних, культурних цінностей ліквідованих державних установ, як того вимагає Постанова Кабміну», – зазначив Голова Комітету.

Так, Микола Томенко нагадав, що Національна радіокомпанія України має унікальний архівний фонд записів, що збирався протягом останніх майже ста років. За інформацією, балансова вартість усієї інфраструктури Національної радіокомпанії визначена як 209 мільйонів гривень. «Натомість ми розуміємо, що лише унікальний архів фонду записів (зокрема, аудіофонд містить біля 200 тисяч годин) коштує мільярди доларів», – зауважив Голова Комітету.

Тому Микола Томенко сказав, що, як і раніше, робитиме все, щоб в Україні було суспільне телебачення і радіомовлення, яке би пропагувало українські цінності, історію і традиції, а не одну партію чи навіть Уряд.

Джерело: tomenko.ua
Розділи: Громадська думка

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути