chrome firefox opera safari iexplorer

Донецький університет відмовився від імені Василя Стуса?

10 грудня 2014 о 10:28

Донецький національний університет, що переїхав у Вінницю, звернувся із проханням не посилювати інформаційний тиск на виш щодо надання йому імені Василя Стуса.

Про це йдеться в офіційній заяві прес-центру ДонНУ, розміщеній на офіційному сайті вишу, пише ZIK.

Як пише на своїй сторінці у Facebook історик, публіцист, редактор видання «Історична правда» на телеканалі ZIK Вахтанг Кіпіані, «фактична відмова ДонНУ у Вінниці прийняти ім’я Василя Стуса ставить крапку на цьому проекті».

«Ми з повагою ставимося до славного імені Василя Стуса, його творчості та особистого вкладу в становлення незалежної України. Колектив ДонНУ з великою увагою спостерігає за прагненням українського громадського та культурного середовища присвоїти вишу ім’я його випускника, видатної особистості та відомого поета. Така ініціатива не нова, усі пам’ятають історію кількарічної давнини.

Проте вважаємо за необхідне зазначити, що на сьогодні основною метою Донецького національного університету є налагодження навчального процесу повною мірою, доукомплектування матеріально-технічної бази, забезпечення всім необхідним студентів і професорсько-викладацького складу, тих, хто наразі облаштовується в нових для себе реаліях у м. Вінниця.

Ми звертаємось із проханням до ініціативної групи, засобів масової інформації та небайдужих громадян не посилювати інформаційний тиск на ДонНУ щодо надання імені В. Стуса Донецькому національному університету.

Керівництво університету готове до діалогу з громадськістю з будь-яких питань, які мають стосунок до вишу та підвищення ефективності нашої роботи, у т.ч. щодо надання Донецькому національному університету імені Василя Стуса», – йдеться у заяві.

Вахтанг Кіпіані зазначає, що «це заявка на звання ПТУ, а не університету».

Розділи: Новини освіти

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути