chrome firefox opera safari iexplorer

Донецький університет відмовився від імені Василя Стуса?

10 грудня 2014 о 10:28

Донецький національний університет, що переїхав у Вінницю, звернувся із проханням не посилювати інформаційний тиск на виш щодо надання йому імені Василя Стуса.

Про це йдеться в офіційній заяві прес-центру ДонНУ, розміщеній на офіційному сайті вишу, пише ZIK.

Як пише на своїй сторінці у Facebook історик, публіцист, редактор видання «Історична правда» на телеканалі ZIK Вахтанг Кіпіані, «фактична відмова ДонНУ у Вінниці прийняти ім’я Василя Стуса ставить крапку на цьому проекті».

«Ми з повагою ставимося до славного імені Василя Стуса, його творчості та особистого вкладу в становлення незалежної України. Колектив ДонНУ з великою увагою спостерігає за прагненням українського громадського та культурного середовища присвоїти вишу ім’я його випускника, видатної особистості та відомого поета. Така ініціатива не нова, усі пам’ятають історію кількарічної давнини.

Проте вважаємо за необхідне зазначити, що на сьогодні основною метою Донецького національного університету є налагодження навчального процесу повною мірою, доукомплектування матеріально-технічної бази, забезпечення всім необхідним студентів і професорсько-викладацького складу, тих, хто наразі облаштовується в нових для себе реаліях у м. Вінниця.

Ми звертаємось із проханням до ініціативної групи, засобів масової інформації та небайдужих громадян не посилювати інформаційний тиск на ДонНУ щодо надання імені В. Стуса Донецькому національному університету.

Керівництво університету готове до діалогу з громадськістю з будь-яких питань, які мають стосунок до вишу та підвищення ефективності нашої роботи, у т.ч. щодо надання Донецькому національному університету імені Василя Стуса», – йдеться у заяві.

Вахтанг Кіпіані зазначає, що «це заявка на звання ПТУ, а не університету».

Розділи: Новини освіти

7 грудня

Інші дати
Народився Микола Устиянович
(1811, м. Миколаїв, Львівська область – 1885) – українського письменника і громадського діяча. Окремі його вірші ««Верховино, світку ти наш», «Гей, браття опришки» стали українськими народними піснями.
Розгорнути
Народився Микола Вороний
(1871, м.Дніпропетровськ - 1938) - українського поета, громадсько-політичного діяча, театрознавця, перекладача. У 1917 р. був одним із засновників і режисерів Українського національного театру. Автор поетичних збірок «Ліричні поезії», «В сяйві мрій», поеми «Євшан-Зілля».
Розгорнути
Народилася Катерина Білокур
(1900, с.Богданівка, Київська область – 1961) – українська художниця-самоучка, майстер українського народного декоративного живопису. Автор картин «Півонії», «Богданівські яблука», «За селом», «Натюрморт», «Хата в Богданівці», «Гай», «Колгоспне поле» та ін.
«Як би ми мали художницю такого рівня майстерності, то змусили б заговорити про неї цілий світ!» (Пабло Пікассо про Катерину Білокур)
Розгорнути