chrome firefox opera safari iexplorer

Рада визнала право Гаазького трибуналу розслідувати військові злочини в Україні

04 лютого 2015 о 14:14

Рада визнала юрисдикцію Міжнародного кримінального суду (Гаазького трибуналу) щодо ситуації, яка склалась внаслідок збройної агресії РФ проти України з 27 лютого та вчинення на території України міжнародних злочинів. За відповідну постанову проголосував 271 депутат.

Нею Україна визнає передбачені статтею 7 «Злочини проти людяності» та статтею 8 «Воєнні злочини» положення Римського статуту Міжнародного кримінального суду.

Крім того, Рада прийняла заяву до трибуналу про визнання його юрисдикції щодо скоєння злочинів проти людяності та військових злочинів вищими посадовими особами Росії, які призвели до особливо тяжких наслідків та масового вбивства українських громадян.

Згідно з рішенням, МЗС має негайно повідомити про це сам трибунал, а Генпрокуратура – попросити трибунал розпочати розслідування відповідних злочинів.

Також Кабмін і ГПУ зобов'язані зібрати належну доказову базу проти учасників «ДНР», «ЛНР» і російських чиновників, причетних до вчинених в Україні злочинів.

Джерело: pravda.com.ua
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути