chrome firefox opera safari iexplorer

Шахраї вигадали спосіб заробляння на мобілізації

17 лютого 2015 о 12:12

В одному із сіл Жовківського району біля будинку зупинився автомобіль синього кольору. З нього вийшли два чоловіки у камуфляжі. Впевнено постукали в двері, а коли господиня відчинила, в ультимативній формі наказали, щоб до них вийшов господар обійстя. Бо йому, мовляв, мають вручити повістку з військкомату.

Військовозобов’язаного того дня не було вдома. Можливо, зловмисники, які представилися працівниками військкомату, добре про це знали. Бо почали одразу “вантажити” родичів військовозобов’язаного переліком статей Кримінального кодексу, які передбачають покарання за ухилення від мобілізації. Коли у переляканої дружини військовозобов’язаного на очах з’явилися сльози, “працівники військкомату” подобрішали. “Ми забудемо про вашого чоловіка, — сказали, — якщо заплатите тисячу доларів”. Звісно, селянська родина стільки “зелені” не мала. Отож розплатилася сотнею доларів та золотими виробами. Пізніше стало відомо, що візитери жодного відношення до військкомату не мали.

Щоб не потрапити на гачок шахраїв, порадили в регіональному медіа-центрі Міноборони, громадяни мають уважніше ставитися до незнайомців у формі та обов’язково вимагати у них показати посвідчення. Слід знати, що повістка з військкомату вручається лише особисто в руки військовозобов’язаного - представником військкомату, ЖЕКу чи сільради.

Військово­зобов’язаний натомість має повернути особі, яка вручила повістку, корінець від неї зі своїм підписом.

Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути