chrome firefox opera safari iexplorer

Шахраї вигадали спосіб заробляння на мобілізації

17 лютого 2015 о 12:12

В одному із сіл Жовківського району біля будинку зупинився автомобіль синього кольору. З нього вийшли два чоловіки у камуфляжі. Впевнено постукали в двері, а коли господиня відчинила, в ультимативній формі наказали, щоб до них вийшов господар обійстя. Бо йому, мовляв, мають вручити повістку з військкомату.

Військовозобов’язаного того дня не було вдома. Можливо, зловмисники, які представилися працівниками військкомату, добре про це знали. Бо почали одразу “вантажити” родичів військовозобов’язаного переліком статей Кримінального кодексу, які передбачають покарання за ухилення від мобілізації. Коли у переляканої дружини військовозобов’язаного на очах з’явилися сльози, “працівники військкомату” подобрішали. “Ми забудемо про вашого чоловіка, — сказали, — якщо заплатите тисячу доларів”. Звісно, селянська родина стільки “зелені” не мала. Отож розплатилася сотнею доларів та золотими виробами. Пізніше стало відомо, що візитери жодного відношення до військкомату не мали.

Щоб не потрапити на гачок шахраїв, порадили в регіональному медіа-центрі Міноборони, громадяни мають уважніше ставитися до незнайомців у формі та обов’язково вимагати у них показати посвідчення. Слід знати, що повістка з військкомату вручається лише особисто в руки військовозобов’язаного - представником військкомату, ЖЕКу чи сільради.

Військово­зобов’язаний натомість має повернути особі, яка вручила повістку, корінець від неї зі своїм підписом.

Розділи: Суспільство

18 червня

Інші дати
Олександр Пучківський
 1881 – український отоларинголог, розробник української медичної термінології. Склав перший український підручник з отоларингології, запропонував низку методів оперативного втручання при захворюваннях верхніх дихальних шляхів.
Розгорнути
Народився Феофан Прокопович
(1681, м. Київ — 1736) — українського теолога, письменника, вченого, ректора Київської академії (1710-16 рр.), релігійного діяча.  
«Всього не можна охопити навіть думкою.» (Феофан Прокопович)
Розгорнути