chrome firefox opera safari iexplorer

В Україні на 30% подорожчали авіаквитки

06 лютого 2015 о 15:24

В Україні вартість авіаквитків піднялася на 30% за одну ніч через зміни курсу долара в системі взаєморозрахунків IATA, повідомляє видання avianews.com. Курс гривні для підрахунку вартості авіаквитків знизився з 17,1 грн. за долар 5 лютого до 22,2 грн за долар станом на 6 лютого.

Оскільки ціна авіаквитків прив'язана до еквіваленту у валюті і перераховується щодня за курсом системи IATA, це відразу призвело до автоматичного подорожчання, зазначає видання.

Курс системи IATA був прив'язаний до курсу міжбанку, який в свою чергу не міг значно відрізнятися від індикативних показників Нацбанку. В результаті реальний курс продажу валюти відрізнявся від заявленого приблизно на 30%. Відсутні суми банки добирали за рахунок комісій та інших хитрувань.

Як повідомляв Кореспондент.net, після відмови Нацбанку від індикативного курсу з 5 лютого учасники ринку почали декларувати реальні курси валют, що призвело до зростання долара на міжбанку і зниження офіційного курсу валют.

Сьогодні курс долара перевалив на міжбанку за 26 гривень.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути