chrome firefox opera safari iexplorer

Діячі культури вимагають забезпечити канал «Культура» цифровою ліцензією

18 березня 2015 о 12:29

Низка діячів культури звернулася до Національної ради з питань телебачення і радіомовлення з проханням вирішити питання отримання ліцензії на цифрове мовлення державною телерадіокомпанією «Культура», повідомляє «Телекритика».

На думку культурних діячів, присутність державного телеканалу «Культура» в ефірному цифровому просторі є необхідною.

«Це єдина в Україні телекомпанія, яка весь свій ефірний час (тобто 24 години на добу) заповнює програмами про літературу, культуру, історію нашого народу», — наголошують автори одного зі звернень — Андрій Чебикін, Михайло Сидоржевський, Дмитро Павличко, Дмитро Стус та інші.

Вони також нарікають на те, що канал «Культура» то зникає, то знову з'являється в кабельних мережах, залежно від побажань глядачів.

Автори іншого звернення — Борис Олійник і Микола Стороженко — наводять приклад Польщі, де телеканал культурного спрямування володіє набагато більшим ресурсом, ніж український.

Нагадаємо, що на базі ДТРК «Культура» має бути створено другий канал суспільного мовлення — культурного спрямування. Однак канал має лише супутникову ліцензію.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути