chrome firefox opera safari iexplorer

Попри заяву «Мистецького арсеналу», бієнале в Києві відбудеться

25 березня 2015 о 11:25

Бієнале в Києві 2015 року відбудеться попри її скасування «Мистецьким Арсеналом». Про це йдеться у заяві кураторів київської бієнале Ґеорґа Шоллхаммера і Хедвіґа Заксенхубера, повідомляє Еспресо.TV.

"Мистецький Арсенал« одноосібно відмовився від організації 2-ї Київської бієнале сучасного мистецтва, що мала відбутись під назвою „Київська школа“. Це рішення, зроблене без жодного попередження, перервало підготовку проекту, в якому були задіяні митці, інтелектуали та ініціативи громадянського суспільства з України, Європи та світу. Усі вони витратили чимало зусиль на проект, що має на меті створити простір для рефлексії поза логікою поточних конфліктів», — повідомляється в заяві.

На думку кураторів, нинішня ситуація, як і події Майдану, мають використовувати політичний потенціал мистецтва, який є актуальним як ніколи.

«Мистецтво як інструмент рефлексії має ставити під сумнів наявний політичний контекст, створений збройним конфліктом в Україні. Бієнале – це відкритий проект, спрямований на розвиток публічного простору, в якому громадянське суспільство зможе відповісти на наявні виклики за допомогою мистецтва та знання», — зазначають Ґеорґ Шоллхаммер та Хедвіґ Заксенхубер.

Тому митці повідомили, що всі інші інституціями та ініціативи в Києві, Україні та Європі вирішили продовжити підготовку бієнале у Києві без підтримки «Мистецького Арсеналу».

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути