chrome firefox opera safari iexplorer

Що очікувати від урожаю зернових в поточному році?

28 березня 2015 о 12:00

Складна ситуація з доларом, паливом, добривом та ЗЗР відкине Україну назад.
За даними Державної служби статистики України, у 2014 році Україна зібрала майже 63,8 млн т зерна і зернобобових культур, що на 2,4 % більше, ніж у 2013 році.

За прогнозом міжвідомчої робочої групи при Мінекономрозвитку, зерновий експорт з України в 2014/15 МР складе 37,9 млн т, включаючи 12,8 млн т пшениці, 4,2 млн т ячменю і 20,2 млн т кукурудзи.

Рекордний урожай дозволив Україні в 2014 році вийти на друге місце в світі за обсягами експорту зернових після США.
Однак прогнози на 2015/16 МР є далеко не самими втішними. Так, авторитетне американське аналітичне агентство «Informa Economics» у своєму прогнозі повідомляє, що врожай пшениці в Україні складе 21 млн. т, що на 3 млн т менше, ніж торік.

Експерти Інформаційної компанії «ПроАгро» відзначають, що вартість посівних робіт у нинішньому році зросла в 1,5–2,8 рази в порівнянні з минулим роком. Загальна вартість комплексу весняних польових робіт для зернових культур оцінюється в 64,7–67,4 млрд грн.

Девальвація гривні і відсутність достатньої кількості кредитних ресурсів ставлять українських аграріїв у скрутне становище. Крім того, очікується більш низька, ніж в останні роки, врожайність, пов’язана зі значною нестачею коштів, невизначеністю погодних умов, а також економічної та політичної ситуації в країні.

У прогнозах експертів сьогодні не існує однозначної думки щодо врожаю 2015/2016 МР — їх оцінки, як зазначає міністр аграрної політики і продовольства України Олексій Павленко, варіюються в межах від 52 до 62 млн т.

27 грудня

Інші дати
День пам’яті Мелетія Смотрицького
(1577, Хмельницька область - 1633) — світське ім'я Максим Герасимович, письменник, церковний і освітній діяч, український мовознавець, праці якого вплинули на розвиток східнослов'янських мов. Автор «Граматики слов'янської» (1619), що систематизувала церковнослов'янську мову.
«Не віра робить Русина русином, Поляка поляком, Литвина литвином, а народження і кров руська, польська і литовська». (Мелетій Смотрицький)
Розгорнути
Народився Василь Ємець
(1890, с.Шарівка, Харківська область – 1982) – бандуриста-віртуоза, бандурного майстра, історика, письменника. На своїй бандурі виконував транскрипції творів Бетховена, Чайковського, Дворжака і мріяв поставити її поруч арфи, скрипки, піаніно.
Розгорнути