chrome firefox opera safari iexplorer

Справжній рівень інфляції в Україні на сьогодні 272%, – Washington Post

02 березня 2015 о 10:04

Журналіст Метт Обрайєн опублікував в блогах видання Washington Post дослідження професора американського Університету імені Джона Хопкінса Стіва Генке, який розповідає про економічні процеси в Україні.

Ганке зазначає, що в українська економіка перебуває в жалюгідному стані, так як 50% ВВП й досі перебуває у тіні, а сама країна пережила революцію і сьогодні перебуває в стані війни, повідомляє «Новое время» з посиланням на Washington Post.

Також, зазначає професор, Україна змушена переорієнтувати товарні потоки, розірвавши зв’язки з Росією.

«На зміну партійним босам прийшли олігархи, але корупція і неефективність залишилися тими ж, а частка тіньової економіки, за оцінками МВФ, становить в Україні 50% ВВП. І тепер через війну з Росією – своїм найбільшим торговим партнером – Україна втрачає ті крихти економіки, що ще залишалися», – пише Ганке.

Нагадуючи, що за офіційними повідомленнями, інфляція в Україні становить 28,5%, професор заявляє, що справжній її рівень на сьогодні 272%.

«Гіперінфляція завжди і скрізь є політичним явищем. Вона трапляється після воєн і революцій, коли уряди змушені друкувати потрібні їм гроші, оскільки вже нічого обкладати – і саме це сталося в Україні», – пише професор.

Професор відзначає, що допомогти Україні може кредитна програма МВФ і країн-партнерів, однак для цього необхідні реформи і контроль за курсом гривні.

Джерело: ZIK
Розділи: Суспільство

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути