chrome firefox opera safari iexplorer

У Києві створять робочу групу зі збереження археологічних знахідок на Подолі

04 березня 2015 о 09:05

Мінкультури та Київська адміністрація створять спільну робочу групу, яка працюватиме над збереженням археологічних знахідок часів Київської Русі на Подолі та наданням їм офіційного захисту відповідно до законодавства.

Таке рішення прийняли на нараді за участю археологів, реставраторів, архітекторів, представників громадськості та представників забудовника Поштової площі 2 березня, повідомляє сайт міністерства.

Учасники зустрічі дійшли згоди, що необхідно докласти максимальних зусиль для збереження знахідки та створення «унікальної музейної експозиції на автентичному місці розкопок».

«Водночас, археологи та реставратори вказали на складність ведення археологічних робіт у зимовий період, ризики підтоплення ґрунтовими водами та зсувів ґрунтів; велику фінансову вартість археологічних робіт, дослідження та музеєфікації знахідок», — відзначили у Мінкультури.

Для розв’язання питання щодо правового захисту пам’яток, подальшого експонування знахідок було вирішено створити спільну робочу групу Міністерства культури та КМДА.

Ця група у найкоротші терміни має розробити план заходів для збереження унікальної археологічної знахідки.

Крім того, упродовж 3 днів до робочої групи буде подано кандидатури від представників громадськості, а також від інвестора та підрядника реконструкції Поштової площі.

Як відомо, під час розкопок на Поштовій площі археологи на великій глибині знайшли частину вулиці середньовічного Києва.

Після цього міністр культури В’ячеслав Кириленко заявив, що компанія, яка планувала будівництво торгового центру на Поштовій площі буде змушена змінити початковий проект забудови.

Джерело: kiev.pravda.com.ua
Розділи: Суспільство

21 вересня

Інші дати
21 вересня відзначають:
  • День винахідника і раціоналізатора України.
  • День фармацевтичного працівника України.
  • День миру.
  • Міжнародний день миру.
Розгорнути
Народився Леонід Кисельов
(1946, м. Київ - 1968) - український поет, прозаїк, перекладач. Посмертні збірки: "Стихи. Вірші", "Последняя песня. Остання пісня", "Тільки двічі живемо".
Розгорнути
Народився Петро Ніщинський (Байда)
Український композитор, перекладач. автор музичної картини "Вечорниці" до драми Т. Шевченка "Назар Стодоля". Перекладав твори античних класиків ("Антігона" Софокла, "Одіссея" Гомера).
Закувала та сива зозуля Раннім ранком на зорі. Ой, заплакали хлопці-молодці, Гей, гей, там на чужині В неволі, в тюрмі... Вони плакали, гірко ридали, Свою долю викликали: "Ой, повій, повій Та буйнесенький вітре, Та й понад море, Та винеси нас із кайданів, з неволі В чистеє поле, Та понеси на Вкраїну, Гей, гей, нас на Вкраїну... А на Вкраїні — там сонечко сяє, Козацтво гуляє, гуляє і нас виглядає, Нас виглядає!" По синьому морю Байдаки під вітром гуляють, Братів, щоб рятувати, Запорожці чимдуж поспішають.
Розгорнути
1648 – Богдан Хмельницький розбив польську армію в битві під Пилявцями
Українська армія захопила всю ворожу артилерію (92 гармати) та величезний обоз з матеріальними цінностями. Загальна вартість трофеїв перевищувала 7 млн. злотих. В результаті Пилявської битви польську армію було розгромлено, повністю звільнено Волинь і Поділля, створились сприятливі умови для визволення всіх західноукраїнських земель.
Розгорнути