chrome firefox opera safari iexplorer

Національний рекорд встановив студент із Тернополя

08 квітня 2015 о 12:45

П’ятдесят тисяч сірників та пів року знадобилось майбутньому архітектору Мар’яну Вархоліку, аби встановити національний рекорд – виготовити найбільшу в Україні барельєфну картину з сірників.  

Сьогодні досягнення сірникових справ майстра Мар’яна Вархоліка засвідчила представниця національного реєстру рекордів України Лана Ветрова. У барельєфній картині студент відтворив Тернопільський архикатедральний собор.  

— Розмір картини 66 на 95 сантиметрів. Рама, теж зроблена із сірників, не враховується. Разом із нею розмір барельєфу 120×95 сантиметрів, — коментує Мар’ян Вархолік.  

Розпочав роботу над архикатедрою із сірників студент ще влітку. Матеріал, з якого створював собор, крихкий, тому щодня проводив за роботою по кілька годин. Найважливіше, за словами Мар’яна, — підібрати якісний сірник, відтворити дрібні деталі і відшліфувати.  

Заради точності копіювання собору Мар’ян обклеїв світлинами архикатедри усю свою кімнату. Найважливішим етапом було проектування куполів. Головний собор Тернополя із сірників можна побачити у Збаразькому замку. Там виставляється зараз ще 28 робіт Мар’яна Вархоліка. Серед них – стадіони, замки та фрагменти рідного міста хлопця.  

— У Збаражі моя виставка триває уже місяць. Собор привіз туди минулого тижня. Він там пробуде ще близько місяця, тож на нього зможуть подивитись усі бажаючі,- додає Мар’ян.  

Сірниковим конструюванням хлопець займається уже кілька років. Жодна із понад 40 його робіт, до слова, не продається. Сірникової справи Мар’ян Вархолік може лише навчити. Так, часто проводить майстер-класи для дітей.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути