chrome firefox opera safari iexplorer

У Львівському палаці мистецтв стартував фестиваль «ETHNO’лялька»

30 квітня 2015 о 17:00

У Львівському палаці мистецтв розпочався щорічний фестиваль народної ляльки «ETHNO’лялька». Свої роботи представили півсотні майстринь з усіх куточків України. Окрім давньої української мотанки – текстильні, солом’яні,сучасні ляльки в найрізноманітніших авторських інтерпретаціях. Серед них – і обереги, і елементи декору.

Майстриня Олена Золотарьова з Вінниці на «ETHNO’ляльку» приїхала вперше. Зі собою привезла колекцію з назвою «Я маю крила». Ляльки виконано в техніці контактного фарбування, тож на їхньому одязі – відбитки різноманітних рослин. Також використовувала старовинний матеріал.

«Хотілося зробити такі жіночні образи, щоб вони мали якийсь первозданий вигляд, використовуючи автентичні матеріали. Тут конопляне полотно, яке було випрядене сільською майстринею ще в 40-50-ті роки минулого сторіччя», – розповіла майстриня з Вінниці Олена Золотарьова.

Львів'янка Наталя Івженко демонструє цього разу ляльки в камуфляжі, оскільки займається волонтерством, допомагає воякам АТО.

«Волонтери шиють костюми, я попросила обрізки і зробила «атошника», воїна. А як же воїн без коліжанки... зараз настільки все переплелося і пов’язано... так в мене й виникла Бусінка. А оскільки вони є колєга з коліжанкою, то й мають бути в одній гамі, от таке й вийшло», – розповіла майстриня Наталя Івженко.

Навчитися й собі робити ляльки можна буде цими вихідними на майстер-калсах.

«Серед майстер-класів будуть мокрі валяння, можна буде спробувати зробити собі сережки, майстер-клас «зайчик на пальчик» у форматі мотанок – невеличкі забавлянки. Будуть в нас і мотані феї», – додала організатор фестивалю Ірина Сорокіна.

Триватиме фестиваль до 17 травня.

Джерело: Zaxid.net
Розділи: Новини культури

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути