chrome firefox opera safari iexplorer

Фільм про кримських татар отримав «бронзу» на кінофестивалі в США

05 травня 2015 о 15:00

Документальний короткометражний фільм про кримських татар «Кирим» українського режисера Ксенії Жорноклей став володарем бронзової статуетки «Приз Ремі» на Міжнародному кінофестивалі у Х'юстоні.

«Оскільки метою створення фільму була ідея розповісти за кордоном історію кримських татар і що відбувається сьогодні у Криму, то я вважаю це вже маленькою перемогою. Питання Криму має міжнародне значення, не лише для самих українців і кримських татар, але також і для всього цивілізованого світу, де права і свободи людини — норма, а не привілей», — сказала автор фільму Ксенія Жорноклей.

У повідомленні йдеться, що фільм «Кирим» був знятий влітку 2014 року. Робота була показана у Києві у рамках Міжнародного кінофестивалю про права людини Docudays. Фільм розповідає про важку долю кримськотатарського народу, який 60 років тому пережив депортацію, а зараз проти своєї волі опинився на території чужої країни.

Зазначається, що раніше, у 2014 році, фільм режисера Євгена Афінеєвского «Розлучення очима дітей», одним з продюсерів якого також була Ксенія Жорноклей, отримав вищу нагороду на Х'юстонському фестивалі.

Джерело: gazeta.ua
Розділи: Новини культури

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути