chrome firefox opera safari iexplorer

На вихідних Київ відзначатиме 1533-й день народження. Культурна програма

28 травня 2015 о 12:24

29-31 травня столиця України традиційно відзначить свій день народження. Протягом святкових днів кияни та гості столиці зможуть відвідати ряд культурних заходів, запланованих до Дня Києва.

Як повідомляє прес-служба КМДА, 29-30 травня в рамках проекту «Повернення» відбудуться одразу кілька подій за участю наших співвітчизників, які живуть та працюють закордоном.

Зокрема, у п'ятницю, 29 травня, у Київському академічному муніципальному театрі опери і балету для дітей та юнацтва відбудеться концертна програма іспанської та української музики «Хабанера по-київськи». Наступного дня цю ж програму буде презентовано у форматі Open Air на Літній естраді Міського саду в Центральному парку культури та відпочинку.

30 травня у Шоколадному будинку відкриється виставка творів відомого українського художника та режисера Юлії Лазаревської «Повернення».

Того ж дня в Національному центрі народної культури «Музей Івана Гончара» розпочнеться дводенний Ярмарок народних майстрів. Там гості заходу зможуть оглянути та придбати гончарні вироби, ткані та вишивані речі, взуття; головні убори, килими, вироби з соломи, бісеру, дерева; дитячі іграшки, ляльки-мотанки, писанки, твори малярства, книги тощо, а також поспілкуватися з народними майстрами, відвідати різноманітні майстер-класи та сфотографуватися на згадку в українських народних костюмах.

Варто зазначити, що більшість заходів відбуватимуться на свіжому повітрі в парках, скверах та відкритих майданчиках міста.

Так, у суботу на Співочому полі відбудеться ІХ міський фестиваль хорового мистецтва «Пісня над Дніпром», на завершення якого відбудеться майстер-клас одного з професійних колективів хорового мистецтва Києва.

30 травня на Літній естраді Міського саду о 14:00 стартує концертна програма «Київська фантазія». У виконанні Київського академічного ансамблю української музики «Дніпро» гості заходу зможуть почути твори української традиційної народної та сучасної музики в авторських версіях та аранжуваннях.

Наступного дня на цій же локації в рамках фестивалю «Kyiv Open Air» розпочнеться концертна програма «Мушля Джаз». Глядачі матимуть змогу насолодитися прекрасною музикою, яку подарують одні з найкращих музикантів України, та вивчити як правильно танцювати свінг і сальсу.

Того ж дня джазові мотиви лунатимуть в на Софійській площі. О 19:30 на киян очкує не просто концерт «Non stop show DJazz», а презентація абсолютно нового напряму молодіжної музики – суперсучасного танцювального джазу.

Крім того, спеціально до Дня народження нашої столиці джаз-бенд Олександра Фокіна підготував неперевершений подарунок – символічну для всіх українців композицію «Гопак» у сучасному аранжуванні 21 століття.

31 травня на Співочому полі понад 20 народних, фольклорних і сучасних ансамблів та муніципальних колективів розважатимуть гостей свята своїми яскравими виступами.

Завершить святкові вихідні фестиваль національних культур "Фольклорама", який відбудеться 1 червня на Літній естраді Міського саду. У програмі фестивалю – виступи найкращих творчих колективів етнічних громад м. Києва, а також проведення народних розваг, танцювальних та вокальних майстер-класів; демонстрація та реалізація творів народного декоративного мистецтва, кулінарних виробів, друкованої продукції тощо.

Джерело: DT.UA
Розділи: Новини культури

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути