chrome firefox opera safari iexplorer

Суд залишив колекцію мистецтва збанкрутілого АТ «Градобанк» на збереженні в Національному художньому музеї

04 травня 2015 о 16:07

Мінкультури захистило в суді права на володіння державою колекції художніх творів на суму вартістю понад 5 млн. доларів. Право власності на колекцію творів образотворчого мистецтва  збанкрутілого АТ «Градобанк», яка на даний час перебуває у заставі та під забороною проведення аукціонного продажу в Національному банку України, є об'єктом національного культурного надбання і належить Національному художньому музею.

У квітні 2015 року у Вищому господарському суді України розглядалась касаційна скарга АТ «Градобанк» щодо правомірності передачі колекції образотворчого мистецтва АТ «Градобанк» на зберігання до фондів Національного художнього музею. Своїм рішенням суд залишив скаргу без задоволення, а рішення першої інстанції та апеляції чинними, визнавши правомірним право музею на отримання колекції, обов’язок АТ «Градобанк» передати колекцію музею та чинними правовідносини за договором, укладеним у 2004 році.

Колекція образотворчого мистецтва АТ «Градобанк» нараховує 785 творів, оціночна вартість яких складає 5 176 650 доларів США. До неї входять роботи відомих українських і російських митців, таких як М.Пимоненко, С.Васильківський, П.Левченко, О.Богомазов, Ю.Клевер, М.Дубровський та інших, крім того графічні твори відомих західноєвропейських художників кінця ХІХ – початку ХХ ст... А.Модельяні, П.Пікасо, М.Шагала, А.Тулуз-Лотрека та інших.

Рішення про недопущення аукціонного продажу колекції та вирішення питання про залучення колекції до Музейного фонду України було прийняте Верховною Радою України у 1998 році (Постанова № 301-ХІV). У 2004 році колекція була визнана об'єктом національного культурного надбання і передана у державну власність, як необхідна до збереження для України (стаття 1 Закону України від 24.06.2004 № 1881-IV).

У 2007 році було прийнято рішення суду про передачу цієї колекції на зберігання до Національного художнього музею України яке протягом 10 років неодноразово переглядалося різними інстанціями і залишається чинним та обов’язковим до виконання, однак, до цього часу воно виконано не було. За таких обставин Міністерство культури України вимагатиме виконання рішення суду в примусовому порядку.

Зібрання творів таких іменитих авторів повинно бути доступним як для фахівців, так і для широкого загалу.


ДОВІДКОВО
. Між Національним банком України та Акціонерним товариством «Градобанк» 04.06.1996 було укладено договір № 24 на купівлю кредитів на закритому кредитному аукціоні Національного банку України.

З метою забезпечення виконання зобов’язань АТ «Градобанк» по кредитному договору 05.11.1996 між НБУ та АТ «Градобанк» укладено договір застави, згідно з умовами якого АТ «Градобанк» передало під заставу на зберігання до НБУ колекцію творів образотворчого мистецтва в кількості 785 предметів. Згідно Акту оцінки експертної комісії від 21.12.1996 щодо оціночної вартості творів образотворчого мистецтва вартість колекції складає 5 176 650 доларів США.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 14.07.2000 АТ «Градобанк» визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути