chrome firefox opera safari iexplorer

Колектив «Херсонеса» відмовився працювати під керівництвом священика МП

05 серпня 2015 о 09:09

Співробітники «Херсонеса Таврійського» відмовилися працювати під керівництвом протоієрея Сергія Халюти, якого севастопольська «влада» призначила директором заповідника.

«З огляду на некомпетентність у питаннях музейної діяльності благочинного Севастопольського округу УПЦ МП протоієрея отця Сергія, висловлюємо абсолютний протест на його призначення і відмову від роботи під його керівництвом», — йдеться в резолюції колективу, розміщеному на сайті заповідника.

Працівники заповідника просять скасувати наказ про призначення Халюти і повернути колишнього директора Андрія Кулагіна або призначити нового «гідного керівника».

Президент РФ Володимир Путін 1 серпня підписав розпорядження про внесення кримського заповідника «Херсонес Таврійський» в Список особливо цінних об'єктів культурної спадщини народів Російської Федерації.

Віце-прем'єр-міністр — міністр культури В'ячеслав Кириленко заявив, що рішення президента РФ Володимира Путіна про включення заповідника «Херсонес Таврійський» у список культурної спадщини народів Росії не має ніякої сили, оскільки Крим — це територія України.

У 2013 році «Херсонес Таврійський» був внесений до Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, проте після анексії Криму і її міжнародного неприйняття з'явилася інформація, що ЮНЕСКО може включити Херсонес у чорний список.

Рішення про призначення Халюти прийняв губернатор Севастополя Сергій Меняйло. Колектив заповідника негативно сприйняв призначення. Відео зустрічі священика співробітниками активно обговорювалося в пресі і соцмережах.

Джерело: DT.ua
Розділи: Новини культури

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути