chrome firefox opera safari iexplorer

У Полтаві презентували триметровий бронзовий пам'ятник гетьману Мазепі. ФОТО

15 жовтня 2015 о 10:56

14 жовтня у Полтаві на Соборному майдані відбулася презентація пам'ятника гетьману Іванові Мазепі.

Про це пише Zaxid.net з посиланням на видання «Полтавщина».

Спочатку планувалося його відкриття, однак організатори не встигли цього зробити, оскільки пам'ятник лише напередодні перевезли з Києва. Там він стояв довгий час, адже місцева влада не приймала рішення про його місце розташування.

poltava.to

 poltava.to

Встановити та урочисто відкрити пам'ятник обіцяють у листопаді.

На презентацію також приїхав нащадок гетьмана – Ігор Мазепа.

Монумент заввишки 3,2 метра і вагою 2,5 тонни створили скульптор Микола Білик і архітектор Віктор Шевченко.

poltava.to

 poltava.to

Монумент збиралися встановити ще 2009 року за рахунок державних коштів. Проте грошей з бюджету так і не виділили, і відкриття пам'ятника відклали на невизначений термін. Тоді небайдужі громадяни почали збирати кошти самостійно – на виготовлення бронзової скульптури знадобилося близько 1,76 млн грн.

Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір (УПЦ Київського патріархату) на презентації пам'ятника відслужив молебень на честь гетьмана, а потім звернувся до присутніх із промовою, в якій зазначив, що анафема Мазепи є політичною акцією царя Петра I.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути