chrome firefox opera safari iexplorer

Як міліціонери «трансформуються» у нових поліцейських

12 листопада 2015 о 11:14

7 листопада припинила своє існування українська міліція та почала діяти Національна поліція України. Якщо появу у липні цього року на вулицях столиці перших екіпажів патрульної поліції помітили і ще довго обговорювали чи не всі громадяни, після появи Національної поліції якихось зовнішніх змін між нею та міліцією люди “на око” не відчули. Навіть вивіски на вже не існуючих управліннях і відділах міліції наразі залишаються старими, пише Високий замок.

У тому, що міліції вже не існує, першими переконалися журналісти, які спеціалізуються на правоохоронній тематиці. Замість відділів зв’язків з громадськістю обласних управлінь міліції зведення про криміногенну ситуацію почали надсилати комунікаційні відділи поліції. Та працівники новоствореної структури, помітив, розповідаючи про роботу правоохоронців, деколи за старою звичкою називають поліцейських міліціонерами.

Зарплата у вчорашніх міліціонерів, які з 7 листопада вважаються тимчасово виконую­чими обов’язки поліцейських, поки що також залишилася “міліцейською”.

Не побачите поки що на вулицях міст і правоохоронців, одягнутих у нову поліцейську форму, зразки якої вже затверд­жені Кабміном. Як пояснили у департаменті комунікації МВС, перехідні положення Закону “Про Національну поліцію” передбачають, що до 31 грудня 2016 року поліцейські можуть використовувати атрибути міліції, зокрема посвідчення, печатки та емблеми міліції і МВС. Поліцейським також дозволяється, зазначено у перехідних положеннях закону, носіння та використання форменого обмундирування міліції. “Це жодним чином не свідчить про відсутніть у них повноважень працівників Національної поліції”,— зауважили у департаменті комунікації МВС.

Щоб у суспільства не виникало сумнівів щодо необхідності реформ, кардинальні зміни не мають боляче бити по пересічних громадянах. Отож, щоб після припинення існування міліції не виникло правового вакууму, першими в штати новостворених відділів та управлінь поліції (вони вже зареєстровані як юридичні особи) зарахували працівників, які першими спілкуються з громадянами, яких обікрали чи пограбували,— працівників чергових частин і слідчих.

Припинили своє існування такі підрозділи, як УБОЗ (управління боротьби з оргзлочинністю) та УБНОН (управління боротьби з незаконним обігом наркотиків). Співробітників УБОЗ перевели в структури карних розшуків, оперативники УБНОН очікують формування БПН — Бюро протидії наркозлочинності. Та далеко не всі міліціонери-бнонівці залишаться “при справі”. Адже глава Націо­нальної поліції України Хатія Деканоїдзе заявила, що у БПН наберуть 80 % нових працівників з незаплямованою репутацією.

У рамках створення повноцінної Національної поліції триває відбір кандидатів у бійці поліцейського загону спецпризначення КОРД (корпус оперативно-раптової дії), яким замінять колишні міліцейські загони спецпризначення “Сокіл” і “Беркут”. 9 листопада, повідомив в. о. заступника глави Націо­нальної поліції Олексій Руденко, почався другий етап відбору у КОРД — тести з фізичної підготовки. Кандидати у спец­призначенці мають пробігти за певний час крос на 2800 метрів, пройти “тест Купера” (тест на фізичну підготовку організму людини), виконати вправи з підтягування на перекладині, скласти заліки зі стрільби. Після цього кожен кандидат має випробувати на собі п’ятидобовий курс виживання.

Кандидатів у КОРД після проходження іспитів розподілять за трьома групами. Бійці першої групи в подальшому виконуватимуть функції спецпідрозділу поліції. Другою групою стануть “маршали” — поліцейські, які охоронятимуть свідків за програмою захисту. Кандидати з третьої групи увійдуть у загони, які охоронятимуть громадську безпеку під час масових заходів.

Тотальне переформатовування міліції у поліцію почнеться з переатестації всього особового складу. Як повідомив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, жоден міліціонер не стане поліцейським автоматично. До атестації, розповів міністр, допустять міліціонерів, які рапортами висловлять бажання служити в поліції та до яких не має претензій служба внутрішньої безпеки. Після подання рапорту кожен співробітник пройде атестаційний конкурс, який незабаром розпочнуть з Києва та Київської області.

Керівний склад поліції під час конкурсу має пройти атестаційний тест, співбесіду, опитування із застосуванням поліграфа, а згодом пройти ще один тест — “благодійності, професійної етики та організаційної прихильності”. Співробітники оперативних і слідчих служб проходитимуть під час атестації професійний тест і співбесіду. Рядові співробітники (дільничні, рядовий склад відділень поліції) проходитимуть тест загальних навичок і співбесіду.

У МВС вже створили атестаційну комісію, в яку, окрім керівництва МВС, включили міжнародних експертів та громадських діячів. Атестаційні комісії незабаром створять і в регіонах.

Розділи: Суспільство

1 січня

Інші дати
Всесвітній день пам’яті жертв ДТП
Міжнародний день ООН, встановлений резолюцією A/RES/60/5 Генеральної Асамблеї ООН 26 жовтня 2005 року, який щорічно відзначається в третю неділю листопада
Розгорнути
День вишиванки
Міжнародне свято, яке покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня.
Розгорнути
Василь Ігнатенко
1961 – ліквідатор аварії на Чорнобильській АЕС, командир відділення 6-ї самостійної воєнізованої пожежної частини з охорони м. Прип’ять. Герой України.  
Розгорнути
Новий рік
В цей день православна церква відзначає святого Иллю Муромця, героя багатьох народних билин, мощі якого знаходяться у катакомбах Києво-Печерської лавры. Илля Муромець жив у 12 столітті.
З Новим роком, браття милі, В новім щастю, в новій силі Радісно вітаю вас І бажаю, щоб в здоров”ю, В мирі, з братньою любов”ю, Відтепер ішов нам час. Щирій праці Бог поможе! Дай вам Боже все, що гоже! (Іван Франко)
Розгорнути
Народився Степан Бандера
(1909, с. Старий Угринів Івано-Франківська область – 1959) - український політичний діяч, ідеолог українського націоналістичного руху ХХ століття.
Розгорнути
Народився Віктор Афанасьєв
(1917, м. Актюбінськ, Казахстан – 1987) – український режиссер, засновник єдиних в Україні Музею театральных ляльок та Вищої професійної школи акторів і режисерів театру ляльок. Першим переніс на лялькову сцену вистави для дорослих («Чортовий млин», «Вертеп», "12 стільців", "Запорожець за Дунаєм"). З 1997 р. ім'я Афанасьєва носить Харківський державний академічний театр ляльок
Розгорнути