chrome firefox opera safari iexplorer

Львів став «Містом літератури ЮНЕСКО»

12 грудня 2015 о 16:05

Таке повідомлення міститься на сайті мережі Creative Cities, яка оголосила назви міст-переможців у різних номінаціях, повідомляє Українська правда. Життя.

Львів став «містом літератури» ЮНЕСКО.

Статус Міста літератури для Львова означатиме інтеграцію у світовий книжковий контекст, розвиток літературного туризму, популяризацію українських культурних набутків у світі.

Львів підтримали такі міста як Едінбург, Мельбурн, Дублін, Норвіч та Краків.

Львів у списку міст-переможців

«Ні, ми не отримаємоо грошей за цей статус. Але це — визнання нашої роботи, та доступ до мережі інших міст, що беруть участь в програмі Creative Cities», — прокоментувала виданню Богдана Брилинська з управління культури ЛМР.

Вона зазначила, що одним з перших ініціаторів участі Львова у програмі Міста літератури ЮНЕСКО став Форум видавців.

«Тепер ми мусимо працювати, щоб підтверджувати цей статус. Вірю, що цей титул стане поштовхом для нових міжнародних проектів. Це дає можливість відчути себе визнаним. Недарма в програмі креативних міст література є окремим містецтвом. А Львів має багату літературну історію, він надихає на творчість», — каже Богдана Брилинська.

Львів здобув цей статус лише з другої спроби. Перша заявка, яку подали у 2013 році, була відхилена.

«Місто літератури ЮНЕСКО» – це проект в рамках мережі Creative Cities. Статус було впроваджено у 2004 році.

Метою програми є сприяння соціальному, економічному і культурному розвитку міст.

Зараз носіями звання «Місто літератури ЮНЕСКО» є Единбург, Мельбурн, Айова, Дублін, Рейк’явік, Норвіч.

Цього року до них доєднались Багдад, Барселона, Любляна, Монтевідео, Обідос, Тарту, Ульяновськ та Львів.

9 жовтня

Інші дати
Народився Михайло Кравчук
(1892, с. Човниця Волинської обл.-1942) - визначний український математик, педагог та громадський діяч, академік ВУАН. Автор української алгебраїчної та геометричної термінології. Організатор першого Київського математичного товариства та першої математичної олімпіади школярів (1935).
Розгорнути
Народився Микола Бажан
(1904, м. Кам»янець-Подільський, Хмельницька область - 1983) — український письменник, філософ, громадський діяч, перекладач, організатор і видавець багатьох універсальних видань. Автор творів «Майстер залізної троянди», «Політ крізь бурю», «Розмова сердець», «Клятва», переклав українською мовою «Витязь в тигровій шкурі» Шота Руставелі.
О земле юрб і добр, о земле сил і дій, Я кожну яв твою зв'яжу і відокремлю В єдиній складності твоїй. Тебе до пня, до дна тебе й до краю Всю вичерпать і розітнути суть! Тебе, немов мету і жертву, розкриваю Й не можу до кінця збагнуть, Бо мудрости й буття неісходима путь (Микола Бажан)
Розгорнути