chrome firefox opera safari iexplorer

Пам’ятник керівникам Коліївщини в Умані – своєрідне попередження владі, — Томенко

05 грудня 2015 о 18:29

Сьогодні в Умані освятили монумент керівникам Коліївщини (селянсько-козацького повстання 1768—1769 років) Іванові Гонті й Максиму Залізняку.

Участь у освяченні взяли представники церков, місцевої влади, громадських організацій, благодійники.

“Цей пам’ятник – не просто данина поваги героїчній і водночас трагічній українській історії. Це символічний знак, це попередження нинішній і майбутній владам, що український народ має право всіма законними методами захищати свої соціально-економічні, національна, релігійні права. І недарма в Конституції України написано, що народ є джерелом влади, – сказав у своєму виступі під час освячення монументу громадський і політичний діяч Микола Томенко. – Отож, у разі, якщо влада буде діяти проти народу, народ буде адекватно діяти проти влади”.

Також Микола Томенко закликав із нашої історії виносити уроки, а не злобу й ненависть.

Він звернувся до організаторів відкриття пам’ятника Гонті й Залізняку, до науковців і місцевої влади спільними зусиллями продовжувати робити і відкрити поряд сквер злагоди і музей.

Нагадаємо, що монумент керівникам Коліївщини відкритий в Умані наприкінці листопада. Пам’ятний камінь на цьому місці було закладено в 1968 році. Однак під різними приводами будівництво так і не розпочалося. В часи незалежності громадські активісти відкрили рахунок для збору коштів на пам’ятник. Серед тих, хто фінансово підтримав спорудження пам’ятника, був Фонд Миколи Томенка “Рідна країна”.

Скульптуру виготовив київський скульптор. Її вага – п’ять тонн. Довкола постаменту – цитата з антифашистського вірша, написаного Павлом Тичиною в 1943 році: “Я єсть народ, якого Правди сила ніким звойована ще не була”.

29 квітня

Інші дати
Народився Леонід Верещагін
(1909, м.Херсон, - 1977) - український і російський фізик, доктор фізико-математичних наук без захисту дисертації, академік. Автор розробки апаратури високого тиску для проведення наукових досліджень і технологічних праць. Під його керівництвом в СРСР вперше отримано синтетичні алмази.
"Академік... Верещагін входив до когорти вражаючих творців...дива в науці й техніці третьої чверті ХХ ст., до якої належали видатні особи - С. П. Корольов, М. В. Келдиш, П. Л. Капиця, А. М. Прохоров... і багато інших, які визначали рівень не тільки вітчизняної, а й світової науки." (Віра Євдокимова)
Розгорнути
Народився Григорій Денисенко
(1919, с. Ходорів Київської обл. - 1999) - учений, професор, доктор технічних наук, член-кореспондент АН УРСР. За його ініціативи вперше в СРСР було побудовано випробувальний полігон "Десна" з комплексного використання відновлювальних джерел енергії.
Розгорнути
1648 – почалася битва під Жовтими Водами
Битва під Жовтими водами (29 квітня— 16 травня 1648) — битва між військами Речі Посполитої і українськими козацько-селянськими військами Богдана Хмельницького та його татарськими союзниками. Перша переможна битва в ході Національно-визвольної війни 1648 – 1654 років, що мала величезне політичне і воєнне значення для Богдана Хмельницького та самого ходу війни.
«Бог не без милості, козак не без щастя» (Українське прислів'я)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...