chrome firefox opera safari iexplorer

Українські театри покажуть вистави європейцям

05 грудня 2015 о 12:16

«Український театральний шоу кейс» триватиме у Києві з 3 по 6 грудня. Подія ініційованаЄвропейською Театральною Конвенцією в рамках програми «Театр, Свобода, Діалог: Інтеграція в європейську мережу театрів з України та Білорусі 2015».

На учасників шоу кейсу чекає ряд воркшопів, панельних дискусій, а також 8 вистав від українських театрів, серед яких: Національний академічний драматичний театр імені Івана Франка, театр «Дах», Київський академічний молодий театр, Театр нової драми на Печерську. В рамках події до Києві приїдуть 27 представників з 7 країн Європи.

Національний театр імені Івана Франка презентує 2 вистави : «MORITURI TE SALUTANT» та «Eрік XIV». Художній керівник театру Станіслав Мойсеєв прокоментував: «Кроки, які направлені на встановлення  партнерських, творчих взаємовідносин між Європейською Театральною Конвенцією та українськими театрами  є дуже позитивним моментом. Це починає розвивати можливості  українського театру з інтеграції в європейський простір. Крім того, це можливість для українських театрів приєднатись до ЄТК, що в свою чергу дає певні преференції членства згідно статуту і  відкриває шлях до створення спільних проектів, реалізації навчальних програм».

Також в рамках шоу кейсу відбудуться покази вистав «Собача будка. Вид зверху. Вид знизу» театру «Дах», «Вій» та «Підступність і кохання» від Київського академічного молодого театру та інших.

Панельна дискусія «Театральна система України: реалії та перспективи» пройде 4 грудня. Окрім цього, засновники Білоруського Вільного Театру проведуть воркшоп для українських театральних діячів.

Джерело: cultprostir.ua
Розділи: Новини культури

27 січня

Інші дати
Олекса Тихий
(27 січня 1927, хутір Їжівка, Краматорівський район, Артемівська округа — 5 травня 1984, тюремна лікарня м. Пермі) український дисидент, правозахисник, педагог, мовознавець, член-засновник Української гельсінської групи. Виступав на захист української мови. Помер в ув'язненні.
Розгорнути
Народився Павло Чубинський
(1839, м.Бориспіль Київська область – 1884) – український етнограф, фольклорист, поет, громадський діяч, автор слів Гімну України.
Душу й тіло ми положим За свою свободу, І покажем, що ми, браття, Козацького роду! Гей-гей, браття милі, Нумо братися за діло! Гей-гей пора вставати, Пора волю добувати!
Розгорнути
Народився Архип Куїнджі
(1842, м.Маріуполь - 1910) – український та російський живописець-пейзажист грецького походження, педагог. Автор картин «Українська ніч», «Дніпро вранці», «Ніч на Дніпрі».
Розгорнути
Народився Павло Тичина
(1891, с. Піски Чернігівська область – 1967) – український поет, перекладач, публіцист, громадський діяч.
«Не Зевс, не Пан, не Голуб-Дух, - Лиш Соняшні Клярнети. У танці я, ритмічний рух, В безсмертнім всі планети. Я був – не я. Лиш мрія, сон. Навколо дзвонні звуки, І пітьми творчої хітон, І благовісні руки». (Павло Тичина)
Розгорнути
Народився Іван Гончар
(27.01.1911 – 18.06.1993) – видатний громадський та культурний діяч, скульптор, живописець, графік, народознавець, колекціонер. Заслужений діяч мистецтв УРСР (1960), Лауреат Державної премії ім. Т. Шевченка (1989), Народний художник України (1991). Один з ініціаторів створення Українського товариства охорони пам’яток історії та культури, а також Музею народної архітектури та побуту України; засновник відомого в Україні й за кордоном громадського музею, який від 1960-х років став осередком українського національного відродження.
«Багато погроз і попереджень довелося почути мені від невігласів, які зневажали мою творчість, які забували про те, що без коренів немає дерева, а без дерева плодів …Я давно поставив собі за мету жити і творити для народу. Якщо вкласти всю душу в свою працю, то потім тобі це якось повернеться». (Іван Гончар)
Розгорнути

Новини Дивитися всі