chrome firefox opera safari iexplorer

ЮНЕСКО включила Львів до своєї мережі креативних міст

14 грудня 2015 о 12:00

ЮНЕСКО включила Львів разом з іншими 46-ма містами з 33 країн до своєї мережі креативних міст за здобутки в літературі.

Про це у Парижі заявила Генеральний директор ЮНЕСКО Ірина Бокова.

«Сьогодні ЮНЕСКО оголошує про представлення 47 міст з 33 країн, які стали членами Creative Cities мережі Організації. Результати цього року демонструють більшу розмаїтість і ширше географічне представництво мережі, де 22 країни досі не були представлені», — сказала Бокова.

ЮНЕСКО номінувала у мережі креативних міст нові населені пункти у семи сферах: творчі ремесла і народне мистецтво, цифрові мистецтва, дизайн, кіно, гастрономія, література і музика. Креативний потенціал міста Лева фахівці спеціалізованої установи ООН оцінили за її здобутки в літературі. Львів став першим українським містом, яке було номіноване і стало членом мережі креативних міст ЮНЕСКО.

Мережу креативних міст ЮНЕСКО було створено у 2004 році. Сьогодні вона налічує 116 міст у всьому світі. Співпраця у межах мережі спрямована на сприяння міжнародному співробітництву між містами-членами та покликана зробити  творчість двигуном сталого міського розвитку, соціальної інтеграції та культурного впливу.

«Мережа креативних міст володіє великим потенціалом для просування ролі культури у якості прискорювача сталого розвитку, і я вітаю як нові міста, так і нові країн, які збагачують мережу своєю розмаїтістю», — сказала генеральний директор ЮНЕСКО.

В організації нагадали, що населені пункти, які приєдналися до мережі креативних міст зобов'язані співпрацювати і розвивати партнерські відносини з метою сприяння творчості і культурним сферам, обміну передовим досвідом, посиленню участі у культурному житті та інтегруванні культури в плановий економічний та соціальний розвиток.

Наступна щорічна зустріч представників мережі креативних міст ЮНЕСКО відбудеться у вересні 2016 Естерсунд (Швеція).

10 вересня

Інші дати
Народився Олександр Довженко
(1894 – 1956) – видатний український письменник, кінорежисер, кінодраматург, художник, класик світового кінематографу.
«Боже, як багато у світі краси! Яке небо! А Дніпро синій-синій, чистий. Брате мій Дніпре, батько мій дорогий і прекрасний» (О. Довженко)
Розгорнути
Народився Олександр Палладін
(1885 - 1972) — український біохімік. Президент Академії наук Української РСР (1946—1962), академік АН УРСР і АН СРСР. Засновник української школи біохіміків.
Розгорнути
День пам’яті Івана Григоровича-Барського
(1713 – 1791), найвидатніший архітектор українського бароко.
"Трудившийся в разных строениях, воду привел в различные места в города сем от различных источников с-под гор, а потом строил каменные церкви, колокольни и покои. Первую церковь зделав у Кирилловском монастыре, з зводницею и брамою, и погребами, церковь Покровскую и Набережно-Никольскую; у Козельце церковь штукатурнею украшал и тынковал, и колокольню вновь построил, у Золотоношском Красногорском монастыре церковь, колокольню у Петропавловськом монастыре, у Соборно-Успенском соборе с церквою. Ещё магазин городской и гостинной дом, жилые покои Греческому монастирю и Юрию Дранчеву…"
Розгорнути