chrome firefox opera safari iexplorer

Український кінофестиваль в Канаді

29 січня 2016 о 18:01

У чотирьох містах Канади протягом півроку триватиме український кінофестиваль, у ходіякого покажуть кількадесят кінофільмів про Україну та її жителів. Про це повідомила організатор фестивалю Іванна Плахотнюк.

«Фестиваль планується із січня по червень як регулярний показ стрічок на українську тематику в Оттаві, Торонто, Монреалі та Кінгстоні. Фільми демонструватимуться раз на тиждень або раз у кілька тижнів», — сказала Плахотнюк.

За її словами, кожен місяць кінопоказу матиме свою тематичну забарвленість. Так, січень і лютий присвячені Євромайдану і війні на Сході України; у березні наголос буде зроблено на популярному українському кіно; у квітні відзначатимуться 30-ті роковини аварії на Чорнобильській АЕС; у травні показуватимуть нове й експериментальне українське кіно, а у червні – документальні фільми про права людини.

Загалом протягом фестивалю буде продемонстровано близько трьох десятків кінострічок.

Зібрані під час кінопоказів кошти підуть на допомогу у протезуванні пораненим воїнам АТО, їх психологічну реабілітацію та підтримку українського кіновиробництва.

Плахотнюк також пояснила, що значна розтягнутість фестивалю в часі дозволить довше підтримувати тему України в інформаційному просторі. «Я вирішила демонструвати фільм раз на тиждень або навіть у кілька тижнів, аби не відпускати канадську публіку з інформаційного простору і постійно нагадувати їй щось про Україну», — зазначила вона.

Розпочнеться кінофестиваль вже сьогодні в Оттаві із документальної стрічки американського режисера Бена Мозеса «Я – українець», яка розповідає про долі двох активних учасників Євромайдану.

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути