chrome firefox opera safari iexplorer

Парламент відновив справедливість щодо людей, які працюють у «зоні відчуження», — Томенко

04 лютого 2016 о 14:03

Сьогодні парламент відновив соціальну справедливість, ухваливши проект Закону «Про внесення зміни до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (щодо громадян, які працюють у зоні відчуження)» (реєстр. № 2524а).

Про це повідомив Голова парламентського Комітету з питань екологічної політики, співавтор законопроекту Микола Томенко.

«Таким чином, з моменту Чорнобильської катастрофи лише один рік – 2015-й- уряд Яценюка не доплачував громадянам, що працюють у зоні відчуження», — зазначив народний депутат. — Мова йде про простих людей, які забезпечують життєдіяльність «зони відчуження»: слюсарів, електриків, зварювальників, дозиметристів, водіїв, майстрів та ін, які реально отримують найменші заробітні плати».

«Більше того, ця фіксована доплата у розмірі 1827 грн на місяць, яку ми хочемо відновити, буде виплачуватись лише тим категоріям працівників, які відпрацюють у «зоні відчуження» не менше 36 годин на тиждень», — зауважив Микола Томенко.

«Я радий, що більшість парламентарів підтримали цей закон, і соціальна справедливість відновлена. Особливо у рік, коли ми зобов’язані не лише згадувати про трагедію, а й шанувати людей, які або брали участь у ліквідації наслідків катастрофи, або сьогодні працюють над тим, щоб завершити будівництво об’єкта «Укриття» і вберегти Україну та світ від можливого повторення трагедії», — підсумував М. Томенко.

Розділи: Суспільство

22 грудня

Інші дати
Народився Данило Самойлович
(1744, с.Янівка, Чернігівська область - 1805) – український медик, засновник епідеміології в Російській імперії, фундатор першого в Україні наукового медичного товариства. Першим довів можливість протичумного щеплення.
Розгорнути
Народилася Марко Вовчок (Марія Вілінська)
(1833, Росія – 1907) – українська письменниця. Автор повістей «Інститутка», «Кармелюк», «Невільничка», «Сава Чалий».
«Вже нігде нема такого широкого степу, веселого краю, як у нас. Таки нема, нема, нема та й нема! Де такі тихії села? де такії поважнії, ставнії люде? Де дівчата з такими бровами? Згадати любо, побачити мило, тільки що жити там трудно» (Марко Вовчок)
Розгорнути
День енергетика
Свято встановлено в Україні «…на підтримку ініціативи працівників енергетики та електротехнічної промисловості України…» згідно Указу Президента України «Про День енергетика» від 12 листопада 1993 р. № 522/93.
Розгорнути
День працівників дипломатичної служби
Свято встановлено в Україні «…ураховуючи важливу роль працівників дипломатичної служби України у підтриманні мирного і взаємовигідного співробітництва України з членами міжнародного співтовариства, забезпеченні при цьому національних інтересів і безпеки України, а також захисті прав та інтересів громадян і юридичних осіб України за кордоном…» згідно Указу Президента України «Про День працівників дипломатичної служби» від 21 листопада 2005 р. № 1639/2005.
Розгорнути