chrome firefox opera safari iexplorer

Розпочалась всеукраїнська акція за зняття Московським патріархатом анафеми з Івана Мазепи

22 лютого 2016 о 12:19

Тернопільська інтелігенція та релігієзнавці започаткували Всеукраїнську кампанію за зняття Московським Патріархатом анафеми з гетьмана Івана Мазепи, повідомляє «Релігія в Україні»з посиланням на Т-v.te.ua.

Неспроможність Української Православної Церкви (Московського Патріархату) скасувати анафему, накладену ще у 1708 році на гетьмана Івана Мазепу, є свідченням залежності її від Російської Православної Церкви, вважає голова Тернопільської організації Асоціації творчої інтелігенції «Світ культури» Віктор Уніят.

Через політичну вмотивованість анафеми вона не пройшла рецепцію в інших православних церквах світу.

Проти анафеми в Україні у різний час виступили найбільші християнські Церкви — УГКЦ, УАПЦ, УПЦ КП, окрім УПЦ (МП), яка наприкінці 2000-х років оголосила, що цим питанням займається її Богословська комісія. Досі ніяких результатів з цього приводу комісія УПЦ не оприлюднювала.

На переконання авторів теперішньої ініціативи, ідея скасування анафеми знайде широку підтримку серед громадських і політичних структур, інтелігенції і патріотів по всій Україні, особливо в умовах анексії Росією Криму та початку військової агресії проти України.

Активісти просять небайдужих приєднуватись до акції, поширювати інформацію про неї у соцмережах, вимагати у місцевих представників УПЦ (МП) публічно висловити власну позицію щодо анафеми гетьману Мазепі тощо. «Розраховуємо, також, на підтримку нашої кампанії Українським інститутом національної пам'яті, оскільки він відіграв ключову роль у декомунізації незалежної соборної України. Зараз його підтримка допоможе розвінчати російські міфи про Івана Мазепу» — каже Віктор Уніят.

Голова правління обласної Асоціації релігієзнавців Тернопільщини, доктор історичних наук Ярослав Стоцький зазначає: «Аспект зняття анафеми з українського гетьмана Івана Мазепи є виразником патріотичної свідомості кожного українця незалежно від його конфесійної чи мовної приналежності. Тому дана ініціатива є рухом до толерантності та консолідації українського суспільства, вона формуватиме протидію імперіалістичним стратегічним планам Росії в контексті т. зв. „русского мира“ і, таким чином, утверджуватиме український патріотизм і любов до України».

Джерело: РІСУ
Розділи: Суспільство

26 квітня

Інші дати
Леонід Плющ
1939 –  математик, публіцист, учасник правозахисного руху в СРСР. Дисидент. Член Ініціативної групи захисту прав людини, член Закордонного представництва Української Гельсінської групи.
Розгорнути
Народився Станіслав Тельнюк
(1935, с.Іскрівка Запорізька область – 1990) - український письменник, літературний критик, редактор, перекладач.
Розгорнути
Народився Микола Зеров
(1890, м.Зіньків Полтавська область - 1937) - український літературознавець, лідер «неокласиків», майстер сонетної форми і блискучий перекладач античної поезії.
Емаль Дніпра, сліпучо-синій сплав. Газон алей і голе жовтоглиння, І в поводі прозорого каміння Зелені луки — як розлогий став. Ніколи так жадібно не вбирав Я красоти весняного одіння, Пісок обмілин, жовтобоке ріння, Брунатні лози і смарагди трав. (Микола Зеров)
Розгорнути