chrome firefox opera safari iexplorer

Сьогодні у світі святкують День закоханих

14 лютого 2016 о 09:26

14 лютого у багатьох країнах світу традиційно відзначається День святого Валентина, або свято всіх закоханих. Його невід'ємними атрибутами є квіти, цукерки, іграшки та спеціальні листівки з зізнаннями чи побажаннями кохання — валентинки.

Втім, пам'ять якого саме Валентина вшановують у цей день закохані — досі залишається загадкою.

Згідно з найпопулярнішою версією, Валентин був римським священиком, який таємно вінчав солдатів з їхніми коханими у часи жорстокого правління римського імператора Клавдія II. Через це він був ув'язнений, де познайомився з дочкою одного з наглядачів і закохався в неї. Перед смертю він нібито написав дівчині лист з освідченням у коханні, підписавши його «Твій Валентин», а 14 лютого його стратили.

Однак скептики вважають, що свято було встановлено насильно римським понтифіком Геласієм I 496 року — спеціально, щоб замінити язичницькі Луперкалії — фестиваль еротики і неприборканої тілесної любові.

Католицька церква неодноразово заявляла, що вона не має ніякого стосунку до цього дня, і свято носить суто світський характер. Більше того, в цей день Католицька церква відзначає День святих Кирила і Мефодія — покровителів Європи та просвітителів слов'ян.

Не дуже позитивно ставляться до свята і в православній церкві. У 2014 році напередодні свята на сайті Української православної церкви Київського патріархату була розміщена стаття «День святого Валентина — розпусне свято в сучасній обгортці», в якій наголошується, що як і Хелловін — ніч перед католицьким святом Всіх святих, під церковним ім'ям люди відзначають язичницьке свято.

І вкрай негативно ставляться до Дня Валентина представники ісламу. В мусульманських країнах свято часто забороняють як таке, що «що забруднює мораль молоді» і «антиісламський день».

Втім, у багатьох куточках світу (особливо в Китаї, Японії та країнах Південно-східної Азії) цей день все одно користується неймовірною популярністю. До нього приурочують різні фестивалі, флешмоби, концерти. Особливо процвітає індустрія подарунків, тому День Валентина також іронічно називають «Днем маркетологів».

27 липня

Інші дати
Володимир Воробйов
1876 – професор анатомії, член АН УРСР. Засновник школи функціональної динамічної анатомії. Створив у Харкові перший у світі «Музей становлення людини». Автор «Атласу анатомії людини» в 5 т.
Розгорнути
Володимир Маковський
1870 – український учений у галузі турбінобудування. Засновник вітчизняної наукової школи газотурбобудування.
Розгорнути
Народився Іван Гнатюк
(1929, с. Дзвинячі Тернопільської обл. - 2005) -  український поет. Автор збірок "Паговіння", "Калина", "Повнява", "Жага", "Життя", "Дорога", "Чорнозем", "Турбота" та ін.
Розгорнути
Народився Володимир Короленко
(1853, м.Житомир – 1921) — письменник, журналіст, публіцист і громадський діяч. Автор вторів «Сліпий музикант», «У поганому товаристві», «Сорочинська трагедія» та ін.
«Ні, не вихваляти треба терор, а застерігати від нього, звідки б він не виходив. І благо тій стороні, яка першою зуміє відокремитись від кривавого туману, й першою згадає, що мужність у відкритому бою може йти поряд із людяністю і великодушністю до переможеного… Історія нас розсудить…». (Володимир Короленко).
Розгорнути