chrome firefox opera safari iexplorer

Громадський рух “Рідна країна” впорядкував територію біля Церкви Спаса на Берестові

22 квітня 2016 о 19:39

Неймовірні та багаті історією місця нашої столиці потребують особливої уваги та турботи, адже повага до нашого минулого дає наснагу будувати майбутнє. Саме тому в такий знаковий для всього людства День Землі  Громадський рух «Рідна країна» спільно з Києво-Печерським історико-культурним заповідником провели толоку біля Церкви Спаса на Берестові, що по вул. Лаврська у Києві.

IMG_20160422_153344-1

“Сьогодні світ відзначає День Землі.  Звісно, сидіти,  склавши руки в такий день, гріх. Ми зробили добру справу, залучивши до толоки киян, бо ми всі маємо дбати про свою землю, про національні надбання”, – зазначив лідер громадського руху ” Рідна країна” МИКОЛА ТОМЕНКО.

Впродовж толоки були прибрана територія пагорбів: зібране сміття та сухе гілляччя.

IMG_20160422_145927-2

“Кожен може і має бути корисним своєму суспільству: роботою, громадською діяльністю, благодійними вчинками. Коли це відбувається, є позитивні зміни в суспільстві. Толока- гарна традиція спільної суспільної праці, а толока в такому місці приносить надзвичайне задоволення”, – сказав голова ГО ” Муніципальна ліга Києва “, один з учасників толоки ОЛЕКСАНДР ФЕДОРЕНКО.

IMG_20160422_150308-3

Довідково

Церква Спаса на Берестові — стародавня церква в Києві поблизу Києво-Печерської лаври, на колишній околиці Берестове, пам’ятка архітектури XI–XII ст. У літописах вона згадується як усипальниця роду Мономаховичів. Тут похована у 1138 р. дочка Мономаха Євфімія, у 1157 р. — Юрій Долгорукий, відомий як засновник міста Москви, у 1172 р. — його син Гліб.

Розташована за межею фортечних мурів Києво-Печерської лаври, проте вважається частиною історико-архітектурного ансамблю лаври, і разом з нею у 1990 році була включена до списку об’єктів Світової спадщини ЮНЕСКО.

Точна дата побудови достеменно не відома. За традиційною версією, церква була зведена в період правління київського князя Володимира Мономаха між 1113 і 1125 роками як головний собор Спасо-Преображенського монастиря. Після зруйнування Києва в 1240 році протягом декількох століть перебувала в занепаді. У 1640–1644 роках зусиллями Київського митрополита Петра Могили будівля церкви, від якої до того часу залишилась тільки західна частина, була відновлена в стилі українського бароко і заново розписана. На початку XIX ст. прибудована триярусна дзвіниця в стилі класицизму.

Входить до складу Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника. Більша частина давніх фундаментів, які не були використані при відбудові, законсервована і музеєфікована. В інтер’єрі храму збереглись розписи XVII ст., а також віднайдено фрагменти фресок XII ст.

2 квітня

Інші дати
Дарія Дяченко
1924 – діяч партизанського руху. У роки Другої світової війни була учасницею загону «Партизанська іскра» на Миколаївщині. Загинула від рук окупантів. Герой Радянського Союзу.
Розгорнути
Народився Серж Лифар
(1905, м. Київ - 1986) - балетний танцівник та хореограф українського походження, відомий як один із найвидатніших танцівників XX сторіччя. Сучасники називали його «богом танцю», «добрим генієм балету XX століття».
«Навіть прекрасний блискучий Париж не зміг примусити мене, киянина, забути мій широкий, величавий Дніпро». (Серж Лифар)
Розгорнути

Новини Дивитися всі

Loading...